Aktualności
samorządowe

wtorek 06.03.2018

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Uczniowie I LO na wymianie międzynarodowej

powiększ tekst A A A

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej wzięły udział międzynarodowej wymianie młodych ludzi w ramach programu Erasmus+. Spotkanie młodzieży, którego tematem było: Entrepreneurship as a way to success, odbyło się w Zakopanem w dniach 20 - 27 stycznia 2018 r.

Licealistki: Joanna Dziedzic, Klaudia Fido, Kamila Skrzyniarz i Katarzyna Żelazna uczestniczyły w warsztatach mających na celu zgłębianie wiedzy na temat rozwoju przedsiębiorczości, pracy na rynku Unii Europejskiej. Owocem ich współpracy w międzynarodowych grupach było stworzenie biznesplanu firmy, opracowanie sposobów pozyskania środków finansowych na jej otwarcie oraz przekonanie ekspertów o słuszności własnego pomysłu i rentowności zakładanej działalności. Oprócz pracy dziewczyny spędziły bardzo miłe chwile na wspólnej wyciecze nad Morskie Oko, spacerach po Krupówkach i szusowaniu na stoku. Wieczory poświęcone były prezentacji kultury i tradycji poszczególnych krajów, z których pochodzili uczestnicy wymiany, a także degustacji tradycyjnych potraw. Na polskim wieczorze przygotowanym przez naszą grupę wszystkim najbardziej smakowały zakopiańskie oscypki.

Udział w programie umożliwił naszym licealistkom nawiązanie nowych międzynarodowych przyjaźni, wyposażył je w praktyczną wiedzę i potrzebne umiejętności do zakładania własnej działalności gospodarczej, a przed wszystkim pomógł w zdobyciu informacji na temat sposobów pozyskiwania pieniędzy potrzebnych na start firmy.

ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/mags