Aktualności
samorządowe

piątek 09.03.2018

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

XI Międzyszkolna Gra Miejska „Powiatowa Droga do Niepodległości”

powiększ tekst A A A
fot. ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza 5 kwietnia 2018 roku na XI Międzyszkolną Grę Miejską, pn. „Powiatowa Droga do Niepodległości".

Tegoroczna gra terenowa, którą proponujemy młodzieży już po raz jedenasty, wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Obejmuje kilka ścieżek edukacyjnych: obywatelską, patriotyczną, regionalną, oraz edukację dla bezpieczeństwa.

Gry miejskie to nowy, niepowtarzalny rodzaj rozrywki. Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują między sobą starając się wykonać zadania w jak najkrótszym czasie. Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu. Gra przystosowana do warunków dąbrowskich jest specyficzną wersją gry miejskiej – zakłada rozrywkę w myśl zasady: „ucz się grając – graj ucząc się". Uczestnicy otrzymują kartę startową i ruszają w teren, by rozwikłać przedstawione zagadki. Ciekawym elementem gry będzie surwiwal militarny.

Celem imprezy będzie m.in. upamiętnienie 100 – rocznicy Odzyskania Niepodległości, budowanie tożsamości narodowej u uczniów, uświadomienie znaczenia śladów przeszłości regionu oraz kształtowanie postawy aktywnego obywatela i patrioty mającego poczucie wpływu na życie publiczne.

Termin i miejsce rozgrywek:
5 kwietnia 2018 (czwartek)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej ul. Kościuszki 5,
godz. 9.00, sala 178

W zawodach mogą wziąć udział dwie dwuosobowe reprezentacje z poszczególnych placówek zgłoszone przez Dyrekcję Szkoły w następujących kategoriach:

  • SG – drużyny ze szkół gimnazjalnych,
  • SP – drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych,

Każdy uczestnik powinien posiadać: legitymację szkolną, oświadczenie rodziców /zał. 2/, strój i obuwie dostosowane do warunków pogodowych; długopis, zegarek. Porozumiewanie się środkami łączności i korzystanie z innych pomocy w trakcie trwania rozgrywek, niszczenie i zacieranie znaków organizatora grozi dyskwalifikacja reprezentacji szkolnej !!!

XI Międzyszkolną Grę Miejską – „POWIATOWA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI" będzie składała się z dwóch etapów:

  • Pierwszym etap to test sprawnościowy: sprawdzający umiejętności posługiwania się planem w celu lokalizowania obiektów, sprawność fizyczną, spostrzegawczość, czytanie ze zrozumieniem, umiejętność podejmowania działań prewencyjnych i pracę zespołową.

Ta część gry polega na pokonaniu w jak najkrótszym czasie wyznaczonej w terenie trasy, rozwiązać zadania czekające w punktach kontrolnych, korzystając przy tym z mapy i opisów. Trasa i zadania nierozerwalnie związana jest z tematyką biegu. Potwierdzenia punktów kontrolnych zawodnik dokonuje na karcie startowej.

  • Drugim etap to test pisemny zawierający 20 zamkniętych pytań opartych o wiedzę zdobytą podczas etapu sprawnościowego oraz zaproponowanej przez organizatorów literatury.

Zgłoszenia do udziału w XI Międzyszkolnej Grze Miejskiej „POWIATOWA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI"
należy przesłać do 23 marca na adres:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. K. K. Baczyńskiego
33-200 Dąbrowa Tarnowska, ul. Kościuszki 5
tel./fax (14) 642 25 21
„POWIATOWA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI

Do pobrania: