1. Dzień Patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Dzień Patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Zebrani goście mieli również okazję posłuchać szkolnego zespołu muzycznego.

8 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu odbył się Dzień Patrona Szkoły - Władysława Stanisława Reymonta. W tej ważnej uroczystości dla całej społeczności szkolnej uczestniczył Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Akademia rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły. Następnie Dyrektor szkoły Jarosław Boryczka powitał zgromadzonych gości, nauczycieli i uczniów. Głos zabrał również Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Kolejnym punktem programu był turniej klas drugich o „Puchar Boryny", w którym uczniowie z klas II TIŚ, II TB i II TA, rywalizowali w konkurencjach sprawdzających znajomości biografii Patrona szkoły i znajomości „Chłopów". Puchar wywalczyli uczniowie klasy II Technikum Budowalnego. Kolejnym punktem programu było przedstawienie pt. „Chłopi Zima – tragedia kryminalno -erotyczna z wątkiem eschatologicznym", przedstawiające współczesną wersję „Chłopów". Zebrani goście mieli również okazję posłuchać szkolnego zespołu muzycznego. Po zakończeniu uroczystości goście udali się na Kiermasz Bożonarodzeniowego Rękodzieła, prezentujący własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, stroiki oraz oryginalne drewniane anioły. Dzień patrona szkoły był wyśmienitą okazja do poznania życiorysu oraz dorobku twórczego Władysława Stanisława Reymonta.