1. Powiat Dąbrowski prekursorem w subregionie tarnowskim

Powiat Dąbrowski prekursorem w subregionie tarnowskim

1 grudnia br. w Krakowie miało miejsce spotkanie Sygnatariuszy Porozumienia Lokalnych Rad Działalności Pożytku Publicznego. Rada Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Dąbrowskim została utworzona 30 listopada br. Jest to pierwsza Rada powstała spośród wszystkich powiatów subregionu tarnowskiego (dawnego województwa tarnowskiego). Na spotkaniu obecni byli członkowie Rad Działalności Pożytku Publicznego z powiatów: dąbrowskiego i chrzanowskiego, gminy Zakopane i gminy Olkusz, oraz przedstawicielka Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Z ramienia Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Dąbrowie Tarnowskiej, porozumienie podpisał Przewodniczący Rady Pan Andrzej Urbanik. Porozumienie, które jest nieformalnym i dobrowolnym, zobowiązaniem Rad małopolskich do współpracy, może stać się ważnym elementem budowania stabilnego porozumienia samorządów lokalnych z organizacjami pozarządowymi, przyczyniając się tym samym do ich aktywnego uczestnictwa w konsultacjach społecznych i budowania potencjału społecznego powiatu.