1. Wigilia w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta

Wigilia w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta

W Wigilię Bożego Narodzenia br. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Wicestarosta Robert Pantera uczestniczyli w tradycyjnej Kolacji Wigilijnej w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. W tegorocznym spotkaniu wigilijnym uczestniczyli także: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Maria Smolicha oraz Wicedyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej Halina Sarat. Wieczerza wigilijna rozpoczęła się Mszą św., odprawioną w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przez. ks. Piotra Grzankę Wicedyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej i ks. Prałata Józefa Porembę. Następnie zaproszeni goście, pensjonariusze, pracownicy oraz dyrekcja Placówki, kontynuowali uroczyste spotkanie w stołówce DPS-u. Z życzeniami świąteczno-noworocznymi dla wszystkich zebranych wystąpili Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. W dalszej części spotkania przebiegającego w rodzinnej atmosferze, przy śpiewie kolęd dzielono się opłatkiem, wzajemnie składając sobie życzenia. Na zakończenie, Dyrektor Hospicjum Urszula Mróz podziękowała wszystkim gościom za przybycie, wspólne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia i za całoroczną współpracę.