1. Budżet Powiatu Dąbrowskiego na 2012 rok uchwalony

Budżet Powiatu Dąbrowskiego na 2012 rok uchwalony

Uchwalenie budżetu na rok 2012 poprzedziło:

• odczytanie przez Wiceprzewodniczącego Rady Andrzeja Urbanika, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie – Zespół w Tarnowie, która również zaakceptowała przedstawiony jej projekt budżetu Powiatu Dąbrowskiego na 2012 r.
  • odczytanie przez Przewodniczących Komisji, opinii komisji, które pozytywnie ustosunkowały się do projektu uchwały budżetowej

Za uchwałą budżetową głosowało 13 radnych, 3 radnych głosowało przeciw.

Na XI sesji Rady Powiatu Dąbrowskiego podjęto następujące uchwały:

• uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2012-2021,
  • uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie udzielenia dotacji na wykonanie wymiany stolarki okiennej w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • uchwałę w sprawie wyposażenia w majątek Centrum Polonii- Ośrodek Kultury, Turystki i Rekreacji w Brniu,
  •  uchwałę w sprawie zgody na zbycie aktywów trwałych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • uchwałę w sprawie zgody na oddanie w najem pomieszczeń użytkowych znajdujących się na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, uchwałę w sprawie zgody na użyczenie samochodu sanitarnego,
  • uchwałę w sprawie zgody na oddanie w najem powierzchni ścian budynków ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • uchwałę w sprawie wysokości i zasad wypłacania diet przysługujących radnemu Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • uchwałę w zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań do realizacji w 2011r. dla Powiatu Dąbrowskiego, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

W dniu 28 grudnia br., w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się XI posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego IV kadencji, podczas której uchwalony został budżet Powiatu Dąbrowskiego na 2012 rok. Sesję otworzyła i powitała wszystkich przybyłych radnych i gości Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Barbara Pobiegło. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej insp. Bogdan Tabiś, Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Adam Rzemiński, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, przedstawiciele mediów. Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami złożył Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Następnie Przewodnicząca Rady Powiatu przystąpiła do procedury budżetowej odczytując zebranym projekt uchwały budżetowej, wraz z uzasadnieniem Zarządu Powiatu. Uchwalenie budżetu na rok 2012 poprzedziło: odczytanie przez Wiceprzewodniczącego Rady Andrzeja Urbanika, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie – Zespół w Tarnowie, która również zaakceptowała przedstawiony jej projekt budżetu Powiatu Dąbrowskiego na 2012 r. odczytanie przez Przewodniczących Komisji, opinii komisji, które pozytywnie ustosunkowały się do projektu uchwały budżetowej W uchwale budżetowej ustalono dochody budżetu Powiatu Dąbrowskiego na 2012 rok w łącznej kwocie 42 357 829,00 złw tym dochody bieżące na kwotę 37 060 569,00 zł oraz dochody majątkowe na kwotę 5 297 260,00 zł Ustalono również wydatki budżetu Powiatu Dąbrowskiego na 2012 rok w łącznej kwocie 41 537 685,00 zł, z tego wydatki bieżące na kwotę 35 700 242,00 zł oraz wydatki majątkowe na kwotę 5 837 443,00 zł Za uchwałą budżetową głosowało 13 radnych, 3 radnych głosowało przeciw. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski podziękował radnym za przyjęcie i przegłosowanie uchwały budżetowej. Na XI sesji Rady Powiatu Dąbrowskiego podjęto następujące uchwały: uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2012-2021, uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie udzielenia dotacji na wykonanie wymiany stolarki okiennej w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej, uchwałę w sprawie wyposażenia w majątek Centrum Polonii- Ośrodek Kultury, Turystki i Rekreacji w Brniu,  uchwałę w sprawie zgody na zbycie aktywów trwałych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, uchwałę w sprawie zgody na oddanie w najem pomieszczeń użytkowych znajdujących się na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, uchwałę w sprawie zgody na użyczenie samochodu sanitarnego, uchwałę w sprawie zgody na oddanie w najem powierzchni ścian budynków ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, uchwałę w sprawie wysokości i zasad wypłacania diet przysługujących radnemu Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, uchwałę w zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań do realizacji w 2011r. dla Powiatu Dąbrowskiego, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Podczas sesji przedstawiono również informację Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska Powiatu Dąbrowskiego w roku 2010. Na zakończenie obrad, ostatniej w tym roku XI sesji Rady Powiatu Dąbrowskiego, Przewodnicząca Rady Barbara Pobiegło oraz Starosta Dąbrowski złożyli wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia noworoczne.