Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 7 lipca odbędzie się Turniej Rycerski pod Wieżycą

7 lipca odbędzie się Turniej Rycerski pod Wieżycą

7 lipca odbędzie się Turniej Rycerski pod Wieżycą

Poczet  Bagiennych  z  Wieżycy wraz z Braćmi Dobrzyńskimi i Joannitami z Mielca mają zaszczyt zaprosić na VI TURNIEJ RYCERSKI POD WIEŻYCĄ , który odbędzie się w sobotę, 7 lipca 2018 roku w godz. 12:00-19:00 pod Wieżycą we wsi Oleśnica.

W tym roku Turniej będzie miał szczególnie uroczysty charakter, gdyż nasze Bractwo, które animuje ruch rycerski na Powiślu doczekało się swego X. lecia. Dodatkowo absolwenci krakowskiej AGH już po raz piąty zorganizują pod Wieżycą zajęcia z zakresu archeologii eksperymentalnej, w formie Dymarek.

Impreza rokrocznie się rozrasta – z zeszłym roku w szranki stanęło aż 156. odtwórców historycznych z wieku XIII. co uplasowało nasz Turniej na drugim miejscu pośród wydarzeń rekonstruktorskich tego wieku w kraju. Przekłada się to też na zainteresowanie publiczności, która przybywa do dotychczas kompletnie nieznanej wioski coraz licznej – nawet z Krakowa. W plebiscycie Gazety Krakowskiej „Wielkie odkrywanie Małopolski”, w kategorii „Wydarzenie roku 2017” nasz Turniej zajął 7 miejsce, pokonując dziesiątki imprez organizowanych nawet w dużych miastach jak Kraków, Tarnów czy Bochnia.

Tradycyjnie nie przewidujemy opłat za wstęp, tak aby impreza była dostępna dla wszystkich miłośników historii, stąd budżet oparty jest w całości na hojności darczyńców.

Instytucje i osoby prywatne chcące wspomóc naszą działalność finansowo, rzeczowo lub organizacyjnie prosimy o kontakt: tel. 609 484 321, e- mail: wojciech.z.bagien@interia.pl, facebook:  Wojciech z Bagien Maniak

Już dziś wiemy, że podobnie jak w zeszłym roku pojawi się ponad 150 rekonstruktorów historycznych w strojach i z wyposażeniem z wieku XIII. , z całego kraju – od Mielca i  Krakowa po wybrzeże.

Info na bieżąco na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2062414433976469/?active_tab=about

Poczet  Bagiennych  z  Wieżycy wraz z Braćmi Dobrzyńskimi i Joannitami z Mielca mają zaszczyt zaprosić na VI TURNIEJ RYCERSKI POD WIEŻYCĄ , który odbędzie się w sobotę, 7 lipca 2018 roku w godz. 12:00-19:00 pod Wieżycą we wsi Oleśnica. W tym roku Turniej będzie miał szczególnie uroczysty charakter, gdyż nasze Bractwo, które animuje ruch rycerski na Powiślu doczekało się swego X. lecia. Dodatkowo absolwenci krakowskiej AGH już po raz piąty zorganizują pod Wieżycą zajęcia z zakresu archeologii eksperymentalnej, w formie Dymarek. Impreza rokrocznie się rozrasta – z zeszłym roku w szranki stanęło aż 156. odtwórców historycznych z wieku XIII. co uplasowało nasz Turniej na drugim miejscu pośród wydarzeń rekonstruktorskich tego wieku w kraju. Przekłada się to też na zainteresowanie publiczności, która przybywa do dotychczas kompletnie nieznanej wioski coraz licznej – nawet z Krakowa. W plebiscycie Gazety Krakowskiej „Wielkie odkrywanie Małopolski”, w kategorii „Wydarzenie roku 2017” nasz Turniej zajął 7 miejsce, pokonując dziesiątki imprez organizowanych nawet w dużych miastach jak Kraków, Tarnów czy Bochnia. Tradycyjnie nie przewidujemy opłat za wstęp, tak aby impreza była dostępna dla wszystkich miłośników historii, stąd budżet oparty jest w całości na hojności darczyńców. Instytucje i osoby prywatne chcące wspomóc naszą działalność finansowo, rzeczowo lub organizacyjnie prosimy o kontakt: tel. 609 484 321, e- mail: wojciech.z.bagien@interia.pl, facebook:  Wojciech z Bagien Maniak Już dziś wiemy, że podobnie jak w zeszłym roku pojawi się ponad 150 rekonstruktorów historycznych w strojach i z wyposażeniem z wieku XIII. , z całego kraju – od Mielca i  Krakowa po wybrzeże. Info na bieżąco na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2062414433976469/?active_tab=about