1. Dożynki parafialne w Żelazówce

Dożynki parafialne w Żelazówce

W niedzielę, 2 września, w Żelazówce świętowano dożynki. Lokalna społeczność wraz z samorządowcami wspólnie podziękowała za tegoroczne plony i udane żniwa. W uroczystości samorząd powiatowy reprezentował starosta Tadeusz Kwiatkowski, natomiast gminny: burmistrz Krzysztof Kaczmarski, zastępca burmistrza Stanisław Ryczek i przewodniczący rady Jacek Sarat, natomiast sołectwo Kazimierz Pinas sołtys Żelazówki. Parafialne święto plonów zorganizowane przez samorząd sołectwa i Ochotniczą Straż Pożarną w Żelazówce rozpoczęło się w tutejszym kościele pw. Świętego Winctego  à Paulo. Mszę Świętą dziękczynną odprawił ksiądz proboszcz Marek Lasek. Podczas nabożeństwa złożono symbolicznie chleb i owoce jako dar ołtarza, a ksiądz proboszcz poświęcił wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców. Następnie uczestnicy dożynek spotkali się w Centrum Kulturalno-Społecznym, gdzie samorządowcy wspólnie z mieszkańcami rozmawiali o zakończonych żniwach, a także o wykonanych inwestycjach, sprawach bieżących w sołectwie i planach inwestycyjnych na przyszłość. Podczas dożynek mieszkanki Żelazówki promowały regionalne przysmaki oraz Lokalną Grupę Działania.