Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Docenieni za pracę dla Małopolski

Docenieni za pracę dla Małopolski

Docenieni za pracę dla Małopolski

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku,  starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski uczestniczył w gali w Lusławicach, będącej najważniejszym wydarzeniem wpisującym się w tegoroczne Święto Małopolski.

Justyna Kowalczyk, ksiądz Adam Boniecki, dr Anna Chrapusta, a także Akademia Sztuk Pięknych czy Towarzystwo Przyjaciół Sztuki w Miechowie – to właśnie do nich trafiły wyjątkowe odznaczenia: Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Uroczysta gala w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach była najważniejszym punktem tegorocznego Święta Małopolski.

W tym roku Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa Małopolskiego zostały przyznane po raz 8. To najważniejsze wojewódzkie odznaczenie otrzymują osoby, instytucje bądź organizacje, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju naszego regionu na różnych płaszczyznach działalności, m.in. społecznej, gospodarczej i kulturalnej. Nadawany jest – po rekomendacji Komisji Medalu – przez Sejmik Województwa Małopolskiego, a uroczyste wręczenie odbywa się zawsze podczas Święta Małopolski.

Spotykamy się w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach, aby wyróżnić osoby i instytucje będące ambasadorami naszego regionu. Spotykamy się też, aby pokazać, że w jednym słowie Małopolska kryje się ogrom znaczeń. Z jednej strony to Wspólnota, którą łączy bogata historia i tradycja, ale również Wspólnota pełna różnorodności oraz otwartości na nowe doświadczenia i innowacje – mówił podczas gali marszałek Jacek Krupa.

W czasie sobotniej gali Medale Honorowe trafiły do kolejnych wybitnych osób związanych z Małopolską. W stopniu złotym odznaczenie to otrzymała Justyna Kowalczyk, mistrzyni i multimedalistka w biegach narciarskich. Srebrne trafiły z kolei do: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, ks. Adama Bonieckiego, prof. dr hab. Jacka Purchli, Jana Kościuszki oraz zmarłego niedawno Artura Puszko. W stopniu brązowym medale otrzymali: dr hab. n. med. Anna Chrapusta, Paweł Ciećko, Wacław Jankowski, Akiko Miwa, prof. Krzysztof Orzechowski, Kazimierz Tischner, Towarzystwo Przyjaciół Sztuki w Miechowie.

Tegoroczną galę wręczenia medali uświetnił koncert Grzegorza Turnaua, któremu towarzyszyła Dorota Miśkiewicz.

Gospodarzami uroczystości byli Urszula Nowogórska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego. W gali uczestniczyli także radni Adam Domagała, Jerzy Fedorowicz, Marcin Kuta i Adam Kwaśniak.

Przypomnijmy, tegoroczne Święto Małopolski odbywa się pod hasłem: "100% Made in Małopolska". Wydarzenia odbywają się przez cały czerwiec.

Źródło: Biuro Prasowe UMWM/www.malopolska.pl

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku,  starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski uczestniczył w gali w Lusławicach, będącej najważniejszym wydarzeniem wpisującym się w tegoroczne Święto Małopolski. Justyna Kowalczyk, ksiądz Adam Boniecki, dr Anna Chrapusta, a także Akademia Sztuk Pięknych czy Towarzystwo Przyjaciół Sztuki w Miechowie – to właśnie do nich trafiły wyjątkowe odznaczenia: Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Uroczysta gala w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach była najważniejszym punktem tegorocznego Święta Małopolski. W tym roku Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa Małopolskiego zostały przyznane po raz 8. To najważniejsze wojewódzkie odznaczenie otrzymują osoby, instytucje bądź organizacje, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju naszego regionu na różnych płaszczyznach działalności, m.in. społecznej, gospodarczej i kulturalnej. Nadawany jest – po rekomendacji Komisji Medalu – przez Sejmik Województwa Małopolskiego, a uroczyste wręczenie odbywa się zawsze podczas Święta Małopolski. Spotykamy się w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach, aby wyróżnić osoby i instytucje będące ambasadorami naszego regionu. Spotykamy się też, aby pokazać, że w jednym słowie Małopolska kryje się ogrom znaczeń. Z jednej strony to Wspólnota, którą łączy bogata historia i tradycja, ale również Wspólnota pełna różnorodności oraz otwartości na nowe doświadczenia i innowacje – mówił podczas gali marszałek Jacek Krupa. W czasie sobotniej gali Medale Honorowe trafiły do kolejnych wybitnych osób związanych z Małopolską. W stopniu złotym odznaczenie to otrzymała Justyna Kowalczyk, mistrzyni i multimedalistka w biegach narciarskich. Srebrne trafiły z kolei do: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, ks. Adama Bonieckiego, prof. dr hab. Jacka Purchli, Jana Kościuszki oraz zmarłego niedawno Artura Puszko. W stopniu brązowym medale otrzymali: dr hab. n. med. Anna Chrapusta, Paweł Ciećko, Wacław Jankowski, Akiko Miwa, prof. Krzysztof Orzechowski, Kazimierz Tischner, Towarzystwo Przyjaciół Sztuki w Miechowie. Tegoroczną galę wręczenia medali uświetnił koncert Grzegorza Turnaua, któremu towarzyszyła Dorota Miśkiewicz. Gospodarzami uroczystości byli Urszula Nowogórska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego. W gali uczestniczyli także radni Adam Domagała, Jerzy Fedorowicz, Marcin Kuta i Adam Kwaśniak. Przypomnijmy, tegoroczne Święto Małopolski odbywa się pod hasłem: "100% Made in Małopolska". Wydarzenia odbywają się przez cały czerwiec. Źródło: Biuro Prasowe UMWM/www.malopolska.pl