1. Droga w Wielopolu została wyremontowana

Droga w Wielopolu została wyremontowana

Projekt „Przebudowa drogi powiatowej 1316K Dąbrowa Tarnowska – Otfinów w km 6+381 – 8+363 w miejscowości Wielopole” został zakończony.   Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości prawie 2 mln złotych przebudowano odcinek na długości 1982 m. Droga ma położoną nową nawierzchnię, wykonano nowe pobocza o szerokości 1 m, a także odwodniono teren. Wykonano zjazdy indywidualne i publiczne. Dla zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu wykonano nowe oznakowanie pionowe i poziome, wykonano przejście dla pieszych oraz bariery ochronne drogowe. Wyremontowany odcinek drogi powiatowej i przebiega w kierunku zachodnim. Koniec zakresu opracowania w km 8+363 pokrywa się na granicy powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego, czyli na granicy miejscowości Wielopole (powiat dąbrowski) i Gorzyce (powiat tarnowski). Odcinek ten łączy się bezpośrednio z istniejącymi terenami inwestycyjnymi SAG o powierzchni 6,65 ha. Realizacja projektu przyczyniła się do rozwoju infrastruktury drogowej służącej rozwojowi gospodarczemu powiatu dąbrowskiego oraz adekwatnej do potrzeb mobilnego społeczeństwa. Dobra infrastruktura transportowa będzie sprzyjać konkurencyjności gospodarczej  i spójności przestrzennej regionu a także przyczyni się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko.