Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Izraelska młodzież w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Izraelska młodzież w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Izraelska młodzież w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

1 października 2018 roku po raz dziewiąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej gościła ponad 120 osobowa grupa uczniów i nauczycieli szkoły Ort Yad Lebovitz z izraelskiej Natanii. Wizytę w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęli od spotkania ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim, który przybliżył im historię i atrakcje naszej małej ojczyzny oraz wręczył symboliczne upominki, promujące nasz region.

W murach ZSP nr 2 powitał gości dyrektor Robert Pantera, który zaprezentował szkołę i w swoim przemówieniu podkreślił wagę tego typu wydarzeń dla budowania mostów między naszymi narodami i przełamywania wzajemnych stereotypów i uprzedzeń.

Opiekunowie izraelskiej młodzieży- Asher Tapiro i Amir Noy- wyrazili wdzięczność za gościnne przyjęcie i zwrócili uwagę, że historyczna edukacja młodych Żydów w ojczyźnie wielu ich przodków obejmuje również informacje o polskich Sprawiedliwych.

Znaczącym elementem wizyty była możliwość osobistego spotkania między młodymi ludźmi z tak różnych kultur i możliwość wymiany myśli w języku angielskim. Wiele radości sprawiły uczniom wspólne śpiewanie piosenek przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego, przygotowanego przez Rafała Szydłowskiego oraz nauka tańców pod kierunkiem Agnieszki Golemo. Goście spróbowali też polskich przysmaków przygotowanych przez młodzież z ZSP nr 2. Uczniowie i nauczyciele z Natanii mieli możliwość podziwiania pięknie odnowionej synagogi, po której oprowadzał ich dyrektor OSK, Paweł Chojnowski. Wizyta izraelskiej grupy w Dąbrowie Tarnowskiej odbywa się w ramach międzynarodowego projektu „Bliżej siebie”, którego koordynatorami są Jolanta i Jerzy Stelmach. Strony już dziś umówiły się na przyszłoroczne jubileuszowe spotkanie.

Źródło: ZSP nr 2

1 października 2018 roku po raz dziewiąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej gościła ponad 120 osobowa grupa uczniów i nauczycieli szkoły Ort Yad Lebovitz z izraelskiej Natanii. Wizytę w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęli od spotkania ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim, który przybliżył im historię i atrakcje naszej małej ojczyzny oraz wręczył symboliczne upominki, promujące nasz region. W murach ZSP nr 2 powitał gości dyrektor Robert Pantera, który zaprezentował szkołę i w swoim przemówieniu podkreślił wagę tego typu wydarzeń dla budowania mostów między naszymi narodami i przełamywania wzajemnych stereotypów i uprzedzeń. Opiekunowie izraelskiej młodzieży- Asher Tapiro i Amir Noy- wyrazili wdzięczność za gościnne przyjęcie i zwrócili uwagę, że historyczna edukacja młodych Żydów w ojczyźnie wielu ich przodków obejmuje również informacje o polskich Sprawiedliwych. Znaczącym elementem wizyty była możliwość osobistego spotkania między młodymi ludźmi z tak różnych kultur i możliwość wymiany myśli w języku angielskim. Wiele radości sprawiły uczniom wspólne śpiewanie piosenek przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego, przygotowanego przez Rafała Szydłowskiego oraz nauka tańców pod kierunkiem Agnieszki Golemo. Goście spróbowali też polskich przysmaków przygotowanych przez młodzież z ZSP nr 2. Uczniowie i nauczyciele z Natanii mieli możliwość podziwiania pięknie odnowionej synagogi, po której oprowadzał ich dyrektor OSK, Paweł Chojnowski. Wizyta izraelskiej grupy w Dąbrowie Tarnowskiej odbywa się w ramach międzynarodowego projektu „Bliżej siebie”, którego koordynatorami są Jolanta i Jerzy Stelmach. Strony już dziś umówiły się na przyszłoroczne jubileuszowe spotkanie. Źródło: ZSP nr 2