Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jeszcze lepszy rozwój zawodowy dla mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego

Jeszcze lepszy rozwój zawodowy dla mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego

Jeszcze lepszy rozwój zawodowy dla mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego

W dniu wczorajszym to jest  13 maja 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej została podpisana współpraca na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan. Pierwszą tego typu deklarację Województwo Małopolskie podpisało właśnie w powiecie dąbrowskim pomiędzy Dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Janem Gąsienicą-Walczakiem a Lesławem Wieczorkiem Starostą Dąbrowskim w obecności Wojciecha Piechy Sekretarza Województwa Małopolskiego.

W planach jest podpisanie porozumień i deklaracji o współpracy z wszystkimi powiatami i gminami z regionu Małopolski. Tę okazję już miały, gminy naszego powiatu. Burmistrzowie i wójtowie powiatu dąbrowskiego podpisali deklaracje uczestnictwa i promowania projektów „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa” oraz „Nowy Start w Małopolsce” finansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ponadto w wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie z Wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Michałem Kądziołką na czele oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Kobos.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie jest instytucją województwa małopolskiego realizującą projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji. Oferta skierowana jest do osób dorosłych oraz powracających do Małopolski z zagranicy, nie tylko w dużych miastach, ale i w odległych zakątkach Małopolski. Dostępność fachowych pracowników, z aktualnymi kwalifikacjami, przekłada się rozwój każdej gminy czy powiatu.

Projekty „Kierunek Kariera" i „Kierunek Kariera Zawodowa" to konkretna oferta dla mieszkańców województwa - można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery.

Z kolei „Nowy Start w Małopolsce" jest projektem dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

UMWM w Krakowie/gd

W dniu wczorajszym to jest  13 maja 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej została podpisana współpraca na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan. Pierwszą tego typu deklarację Województwo Małopolskie podpisało właśnie w powiecie dąbrowskim pomiędzy Dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Janem Gąsienicą-Walczakiem a Lesławem Wieczorkiem Starostą Dąbrowskim w obecności Wojciecha Piechy Sekretarza Województwa Małopolskiego. W planach jest podpisanie porozumień i deklaracji o współpracy z wszystkimi powiatami i gminami z regionu Małopolski. Tę okazję już miały, gminy naszego powiatu. Burmistrzowie i wójtowie powiatu dąbrowskiego podpisali deklaracje uczestnictwa i promowania projektów „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa” oraz „Nowy Start w Małopolsce” finansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ponadto w wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie z Wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Michałem Kądziołką na czele oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Kobos. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie jest instytucją województwa małopolskiego realizującą projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji. Oferta skierowana jest do osób dorosłych oraz powracających do Małopolski z zagranicy, nie tylko w dużych miastach, ale i w odległych zakątkach Małopolski. Dostępność fachowych pracowników, z aktualnymi kwalifikacjami, przekłada się rozwój każdej gminy czy powiatu. Projekty „Kierunek Kariera" i „Kierunek Kariera Zawodowa" to konkretna oferta dla mieszkańców województwa - można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery. Z kolei „Nowy Start w Małopolsce" jest projektem dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce. UMWM w Krakowie/gd