Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jutro Narodowe Czytanie "Wesela". Zapraszamy do Centrum Polonii!

Jutro Narodowe Czytanie "Wesela". Zapraszamy do Centrum Polonii!

Jutro Narodowe Czytanie

Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury serdecznie zapraszają do dworu Konopków w Brniu na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

W sobotę 2 września 2017 r. o godzinie 14:30 w breńskiej instytucji kultury rozpocznie się czytanie tej niezwykle barwnej, żywiołowej opowieści o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach , ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach.

Tego dnia przypomnimy sobie niepowtarzalny nastrój "Wesela", wyjątkowych bohaterów dramatu, ale też ironię i cięty język.

W tegorocznym spotkaniu lektorzy, którzy zgłosili chęć czytania reprezentować będą samorządowców, pracowników instytucji, nauczycieli, członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Dąbrowiaków, pracowników kultury oraz czytelników biblioteki powiatowej. Wystąpią oni w strojach regionalnych.

Gorąco zachęcamy do udziału w tym niezwykłym spotkaniu i życzymy, by ten czas był inspirującą refleksją, przynoszącą radość z kontaktu z prawdziwą wielką literaturą.

files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/01_Juz_jutro_Narodowe_Czytanie_Wesela_Zapraszamy_do_Centrum_Polonii/pla.jpg

PBP z siedzibą w Brniu/mags

Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury serdecznie zapraszają do dworu Konopków w Brniu na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. W sobotę 2 września 2017 r. o godzinie 14:30 w breńskiej instytucji kultury rozpocznie się czytanie tej niezwykle barwnej, żywiołowej opowieści o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach , ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach. Tego dnia przypomnimy sobie niepowtarzalny nastrój "Wesela", wyjątkowych bohaterów dramatu, ale też ironię i cięty język. W tegorocznym spotkaniu lektorzy, którzy zgłosili chęć czytania reprezentować będą samorządowców, pracowników instytucji, nauczycieli, członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Dąbrowiaków, pracowników kultury oraz czytelników biblioteki powiatowej. Wystąpią oni w strojach regionalnych. Gorąco zachęcamy do udziału w tym niezwykłym spotkaniu i życzymy, by ten czas był inspirującą refleksją, przynoszącą radość z kontaktu z prawdziwą wielką literaturą. PBP z siedzibą w Brniu/mags