1. Kolejne projekty i pieniądze dla dąbrowskiego UTW

Kolejne projekty i pieniądze dla dąbrowskiego UTW

• wykłady
  • seminaria
  • warsztaty – trening pamięci
  • warsztaty komputerowe
  • wyjazd studyjny do Ojcowskiego Parku Narodowego
  • organizacja koncertu poetycko – muzycznego pt. „Najjaśniejsza Rzeczpospolita! Droga do niepodległości”
  • organizacja Wieczornicy  „Dąbrowska Droga Do Niepodległości”
  • udział w transmisji filmu dokumentalnego „ Z dala od orkiestry” oraz w transmisji spektaklu operowego.

Koszt zadania 12 294,00 zł – dofinansowanie 4 320,00 zł.

Projekt pn. „Aktywny senior”.
Realizowany  przy wsparciu finansowym Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.

Koszt zadania 5 250,00 zł– dofinansowanie 3 000,00 zł.

W ramach projektu zaplanowano:

• wykłady
  • ćwiczenia w wodzie na basenie
  • ćwiczenia na sali gimnastycznej i siłowniach zewnętrznych na wolnym powietrzu.

Na realizację projektu UTW przy DDK otrzymało 48 423,00 zł.

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury w 2018 roku będzie realizowało kolejne trzy projekty: „Dąbrowska Droga Do Niepodległości”, „Wyjazd o charakterze rekreacyjno-turystycznym dla osób niepełnosprawnych będących członkami Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury do Iwonicza Zdrój” oraz „Aktywny senior”. Projekt pn. „Dąbrowska Droga Do Niepodległości” realizowany  przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.Wartość projektu 14 850,00 zł w tym otrzymana dotacja to 10 000,00 zł. W ramach projektu zaplanowano: wykłady seminaria warsztaty – trening pamięci warsztaty komputerowe wyjazd studyjny do Ojcowskiego Parku Narodowego organizacja koncertu poetycko – muzycznego pt. „Najjaśniejsza Rzeczpospolita! Droga do niepodległości” organizacja Wieczornicy  „Dąbrowska Droga Do Niepodległości” udział w transmisji filmu dokumentalnego „ Z dala od orkiestry” oraz w transmisji spektaklu operowego. W przygotowanie projektu duży wkład wnieśli Anna Morawiec i Paweł Chojnowski –członkowie Rady Programowo- Naukowej UTW. Projekt pn. „ Wyjazd o charakterze rekreacyjno-turystycznym dla osób niepełnosprawnych będących członkami Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury do Iwonicza Zdrój” realizowany przy wsparciu finansowym Starosty Powiatu Dąbrowskiego ze środków PFRON. Koszt zadania 12 294,00 zł – dofinansowanie 4 320,00 zł. Projekt pn. „Aktywny senior”. Realizowany  przy wsparciu finansowym Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Koszt zadania 5 250,00 zł– dofinansowanie 3 000,00 zł. W ramach projektu zaplanowano: wykłady ćwiczenia w wodzie na basenie ćwiczenia na sali gimnastycznej i siłowniach zewnętrznych na wolnym powietrzu. Dąbrowski UTW jest w trakcie realizacji projektu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie pn. "Złoty Indeks Wiedzy - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie w senioralnej przestrzeni” współfinansowanego  przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na realizację projektu UTW przy DDK otrzymało 48 423,00 zł. Otrzymane dotacje pozwoliły nam bardzo wzbogacić ofertę dla seniorów na rok 2018.