Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konferencja dyrektorów poświęcona rekrutacji na rok 2019/2020

Konferencja dyrektorów poświęcona rekrutacji na rok 2019/2020

Konferencja dyrektorów poświęcona rekrutacji na rok 2019/2020

12 marca 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do klas I w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego.

W spotkaniu udział wzięli między innymi Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Tarnowskiej Marta Chrabąszcz, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz  oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu i placówek oświatowych, dyrektorzy Zespołów Szkolno-Przedszkolnych, podstawówek i gimnazjów naszych siedmiu gmin.

Spotkanie otworzył wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk, dziękując zgromadzonym za liczne przybycie.

Na początku spotkania naczelnik Mariola Smolorz przedstawiła aktualną ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych kształcących na powiślu dąbrowskim.

Szkoły w powiecie dąbrowskim są otwarte dla wszystkich absolwentów dotychczasowego gimnazjum oraz szkół podstawowych. Obecnie każda ze szkół prowadzi działania promocyjne. Nasze szkoły charakteryzują nowoczesną bazą oświatową. Szkolnictwo zawodowe jest na bardzo wysokim poziomie. Realizowane są projekty dofinansowane ze środków unijnych, z których uczniowie otrzymują stypendia za wyniki w nauce, odbywają płatne staże zawodowe, mają lekcje dodatkowe i kursy zawodowe. Ponadto mają możliwość wyjechać na zagraniczne wyjazdy i praktyki zawodowe w ramach projektów ERASMUS+ i POWER – zapewniała naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz.

W dalszej części konferencji dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych w luźnych wypowiedziach promowali swoje szkoły, zachęcając dyrektorów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych do kierowania swoich uczniów do szkół średnich jednak blisko domu w powiecie dąbrowskim.

Podczas konferencji był podnoszony temat dowozu dzieci z ościennych gmin do stolicy powiatu jak i do Szczucina czy Brnia. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że dowóz młodzieży do naszych szkół jest bardzo utrudniony poprzez małą liczbę połączeń wewnątrz powiatu.

Samorząd powiatowy dołoży wszelkich starań, aby poprawić liczebność połączeń tam, gdzie jest to okrojone – zapowiedział wicestarosta Krzysztof Bryk.

W naszych szkołach pracuje wykwalifikowana kadra nauczycielska, która stale podnosi swoje kwalifikacje. Coraz nowocześniejsze są też pracownie do nauki zawodów. Jest świetne zaplecze sportowe, a także doskonała, rodzinna atmosfera. Poziom nauczania w szkołach na powiślu dąbrowskim nie odbiega wcale od poziomu szkół w dużych miastach Tarnowie czy Mielcu. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do wyboru właśnie naszych szkół ponadgimnazjalnych.

gd/mags

12 marca 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do klas I w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego. W spotkaniu udział wzięli między innymi Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Tarnowskiej Marta Chrabąszcz, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz  oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu i placówek oświatowych, dyrektorzy Zespołów Szkolno-Przedszkolnych, podstawówek i gimnazjów naszych siedmiu gmin. Spotkanie otworzył wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk, dziękując zgromadzonym za liczne przybycie. Na początku spotkania naczelnik Mariola Smolorz przedstawiła aktualną ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych kształcących na powiślu dąbrowskim. Szkoły w powiecie dąbrowskim są otwarte dla wszystkich absolwentów dotychczasowego gimnazjum oraz szkół podstawowych. Obecnie każda ze szkół prowadzi działania promocyjne. Nasze szkoły charakteryzują nowoczesną bazą oświatową. Szkolnictwo zawodowe jest na bardzo wysokim poziomie. Realizowane są projekty dofinansowane ze środków unijnych, z których uczniowie otrzymują stypendia za wyniki w nauce, odbywają płatne staże zawodowe, mają lekcje dodatkowe i kursy zawodowe. Ponadto mają możliwość wyjechać na zagraniczne wyjazdy i praktyki zawodowe w ramach projektów ERASMUS+ i POWER – zapewniała naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz. W dalszej części konferencji dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych w luźnych wypowiedziach promowali swoje szkoły, zachęcając dyrektorów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych do kierowania swoich uczniów do szkół średnich jednak blisko domu w powiecie dąbrowskim. Podczas konferencji był podnoszony temat dowozu dzieci z ościennych gmin do stolicy powiatu jak i do Szczucina czy Brnia. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że dowóz młodzieży do naszych szkół jest bardzo utrudniony poprzez małą liczbę połączeń wewnątrz powiatu. Samorząd powiatowy dołoży wszelkich starań, aby poprawić liczebność połączeń tam, gdzie jest to okrojone – zapowiedział wicestarosta Krzysztof Bryk. W naszych szkołach pracuje wykwalifikowana kadra nauczycielska, która stale podnosi swoje kwalifikacje. Coraz nowocześniejsze są też pracownie do nauki zawodów. Jest świetne zaplecze sportowe, a także doskonała, rodzinna atmosfera. Poziom nauczania w szkołach na powiślu dąbrowskim nie odbiega wcale od poziomu szkół w dużych miastach Tarnowie czy Mielcu. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do wyboru właśnie naszych szkół ponadgimnazjalnych. gd/mags