Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konferencja „O Dostępności w Małopolsce” z udziałem wicepremier Beaty Szydło

Konferencja „O Dostępności w Małopolsce” z udziałem wicepremier Beaty Szydło

Konferencja „O Dostępności w Małopolsce” z udziałem wicepremier Beaty Szydło

4 marca 2019 roku odbyła się konferencja „O Dostępności w Małopolsce”, w której udział wzięli między innymi przedstawiciele samorządów powiatowych z subregionu tarnowskiego, stowarzyszeń i organizacji wspierających osoby niepełnosprawne i jednostek kultury. Podczas spotkania omówiono szczegółowo program rządowy „Dostępność Plus”, który skierowany jest nie tylko do osób niepełnosprawnych, ale również do osób starszych, kobiet w ciąży oraz matek z dziećmi i jego celem jest pomoc w usunięciu barier infrastrukturalnych i prawnych utrudniających życie.

Wśród uczestników konferencji, która odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dwudniakach w gminie Wierzchosławice, nie zabrakło również przedstawicieli  Powiatu Dąbrowskiego. Uczestniczyli w niej między innymi: poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego Marek Kopia, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Bogusława Molak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł-Głuszek oraz Mariola Kobos Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej.

W życiu i w przestrzeni publicznej jest wiele barier, które utrudniają normalne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym i starszym. Ten program ma niwelować te bariery - mówiła podczas konferencji wicepremier Beata Szydło, podkreślając, że w budżecie państwa są pieniądze na realizację programów wspierających tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy.

Podczas konferencji dyskutowano także o tym, jak w praktyce będzie wyglądać realizacja programów rządowych dedykowanych niepełnosprawnym między innymi program "Dostępność Plus".

Przedstawiono również plany rozwoju placówki, związane między innymi z utworzeniem Zakładu Aktywizacji Zawodowej. Podsumowano też inwestycje i przedsięwzięcia, które zostały zrealizowane w ostatnich latach w powiecie tarnowskim na rzecz osób niepełnosprawnych, a także tych związanych z likwidacją barier architektonicznych.

Głównym organizatorem wydarzenia był Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

gd

4 marca 2019 roku odbyła się konferencja „O Dostępności w Małopolsce”, w której udział wzięli między innymi przedstawiciele samorządów powiatowych z subregionu tarnowskiego, stowarzyszeń i organizacji wspierających osoby niepełnosprawne i jednostek kultury. Podczas spotkania omówiono szczegółowo program rządowy „Dostępność Plus”, który skierowany jest nie tylko do osób niepełnosprawnych, ale również do osób starszych, kobiet w ciąży oraz matek z dziećmi i jego celem jest pomoc w usunięciu barier infrastrukturalnych i prawnych utrudniających życie. Wśród uczestników konferencji, która odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dwudniakach w gminie Wierzchosławice, nie zabrakło również przedstawicieli  Powiatu Dąbrowskiego. Uczestniczyli w niej między innymi: poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego Marek Kopia, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Bogusława Molak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł-Głuszek oraz Mariola Kobos Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej. W życiu i w przestrzeni publicznej jest wiele barier, które utrudniają normalne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym i starszym. Ten program ma niwelować te bariery - mówiła podczas konferencji wicepremier Beata Szydło, podkreślając, że w budżecie państwa są pieniądze na realizację programów wspierających tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Podczas konferencji dyskutowano także o tym, jak w praktyce będzie wyglądać realizacja programów rządowych dedykowanych niepełnosprawnym między innymi program "Dostępność Plus". Przedstawiono również plany rozwoju placówki, związane między innymi z utworzeniem Zakładu Aktywizacji Zawodowej. Podsumowano też inwestycje i przedsięwzięcia, które zostały zrealizowane w ostatnich latach w powiecie tarnowskim na rzecz osób niepełnosprawnych, a także tych związanych z likwidacją barier architektonicznych. Głównym organizatorem wydarzenia był Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. gd