Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Starosta Dąbrowski na Konwencie Powiatów Województwa Małopolskiego

Starosta Dąbrowski na Konwencie Powiatów Województwa Małopolskiego

Starosta Dąbrowski na Konwencie Powiatów Województwa Małopolskiego

6 marca 2019 roku Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Małopolskiego. Posiedzenie odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim i zgromadziło starostów powiatów leżących w granicach małopolski. W konwencie uczestniczyli również: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka.

Obrady poprowadził Przewodniczący Konwentu Starosta Krakowski Wojciech Pałka. To drugi w tym roku konwent powiatów naszego województwa.

Podczas konwentu, wojewoda Piotr Ćwik mówił o nowo powstałym funduszu dróg samorządowych, który znaczne przyczyni się do poprawy stanu dróg lokalnych w naszym województwie. Zachęcał starostów do współpracy przy realizacji programów rządowych, jednocześnie deklarując chęć pomocy w celu rozwiązywania różnych lokalnych problemów na szczeblu rządowym.

Głos zabrali także: marszałek Witold Kozłowski, który przedstawił członków Zarządu Województwa Małopolskiego i członek zarządu Anna Pieczarka, która zaprosiła samorządowców do współpracy w dziedzinie kultury i zabytków oraz organizacji pozarządowych.

Zapraszam Państwa do współpracy w zakresie kultury, edukacji, organizacji pozarządowych czy budżetu obywatelskiego. Mamy wiele konkursów dedykowanych samorządom, wspomnę choćby o konkursie, który wzbudził ogromne zainteresowanie, a dotyczył ochrony zabytków. Liczę na dobrą współpracę, owocne spotkania, które pozwolą nam realizować ważne dla mieszkańcom zadania. Każda rozmowa, każde spostrzeżenie sprawiają, że możemy pracować jeszcze lepiej. Dlatego chcemy podejmować decyzje razem, wspólnie – mówiła Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Natomiast wicemarszałek Łukasz Smółka, zachęcał do wspólnego działania w dziedzinie funduszy europejskich, transportu, infrastruktury drogowej, rolnictwa i bezpieczeństwa.

Z kolei Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Paweł Knapczyk mówił o funduszach europejskich i obecnie realizowanych projektach.

Starostowie dyskutowali między innymi o problemach związanych ze scaleniami, stanami prawnymi dróg i realizacją projektu e-usług.

mags

6 marca 2019 roku Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Małopolskiego. Posiedzenie odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim i zgromadziło starostów powiatów leżących w granicach małopolski. W konwencie uczestniczyli również: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka. Obrady poprowadził Przewodniczący Konwentu Starosta Krakowski Wojciech Pałka. To drugi w tym roku konwent powiatów naszego województwa. Podczas konwentu, wojewoda Piotr Ćwik mówił o nowo powstałym funduszu dróg samorządowych, który znaczne przyczyni się do poprawy stanu dróg lokalnych w naszym województwie. Zachęcał starostów do współpracy przy realizacji programów rządowych, jednocześnie deklarując chęć pomocy w celu rozwiązywania różnych lokalnych problemów na szczeblu rządowym. Głos zabrali także: marszałek Witold Kozłowski, który przedstawił członków Zarządu Województwa Małopolskiego i członek zarządu Anna Pieczarka, która zaprosiła samorządowców do współpracy w dziedzinie kultury i zabytków oraz organizacji pozarządowych. Zapraszam Państwa do współpracy w zakresie kultury, edukacji, organizacji pozarządowych czy budżetu obywatelskiego. Mamy wiele konkursów dedykowanych samorządom, wspomnę choćby o konkursie, który wzbudził ogromne zainteresowanie, a dotyczył ochrony zabytków. Liczę na dobrą współpracę, owocne spotkania, które pozwolą nam realizować ważne dla mieszkańcom zadania. Każda rozmowa, każde spostrzeżenie sprawiają, że możemy pracować jeszcze lepiej. Dlatego chcemy podejmować decyzje razem, wspólnie – mówiła Anna Pieczarka z zarządu województwa. Natomiast wicemarszałek Łukasz Smółka, zachęcał do wspólnego działania w dziedzinie funduszy europejskich, transportu, infrastruktury drogowej, rolnictwa i bezpieczeństwa. Z kolei Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Paweł Knapczyk mówił o funduszach europejskich i obecnie realizowanych projektach. Starostowie dyskutowali między innymi o problemach związanych ze scaleniami, stanami prawnymi dróg i realizacją projektu e-usług. mags