Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mija 7 lat od katastrofy smoleńskiej

Mija 7 lat od katastrofy smoleńskiej

Mija 7 lat od katastrofy smoleńskiej

Dziś w wielu miastach Polski odbędą się obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. W ich intencji odprawione zostaną msze święte, pamięci ofiar dedykowane będą marsze, koncerty i wystawy. W wielu miejscach zapłonie 96 zniczy, a 841 zabrzmią syreny.

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny rozbił się prezydencki samolot Tu-154M. Na pokładzie maszyny było 96 osób. Wszyscy pasażerowie tego tragicznego lotu zginęli na miejscu. Polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu.

Wraz z parą prezydencką zginęli ministrowie, parlamentarzyści, szefowie centralnych urzędów państwowych, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, a także oficerowie Biura Ochrony Rządu i członkowie załogi tupolewa.

Kraj pogrążył się w żałobie. Zaledwie kilka godzin po informacji o katastrofie przed Pałacem Prezydenckim ludzie zaczęli składać kwiaty i zapalać znicze. W dniu tragedii zjednoczyli się wszyscy Polacy, a 10 kwietnia 2010 roku zapisał się jako jeden z najbardziej tragicznych dni w historii Polski.
Wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej zostały upamiętnione pomnikiem na warszawskich Powązkach.

www.onet.pl/www.wp.pl/mags

Dziś w wielu miastach Polski odbędą się obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. W ich intencji odprawione zostaną msze święte, pamięci ofiar dedykowane będą marsze, koncerty i wystawy. W wielu miejscach zapłonie 96 zniczy, a 841 zabrzmią syreny. 10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny rozbił się prezydencki samolot Tu-154M. Na pokładzie maszyny było 96 osób. Wszyscy pasażerowie tego tragicznego lotu zginęli na miejscu. Polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu. Wraz z parą prezydencką zginęli ministrowie, parlamentarzyści, szefowie centralnych urzędów państwowych, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, a także oficerowie Biura Ochrony Rządu i członkowie załogi tupolewa. Kraj pogrążył się w żałobie. Zaledwie kilka godzin po informacji o katastrofie przed Pałacem Prezydenckim ludzie zaczęli składać kwiaty i zapalać znicze. W dniu tragedii zjednoczyli się wszyscy Polacy, a 10 kwietnia 2010 roku zapisał się jako jeden z najbardziej tragicznych dni w historii Polski.Wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej zostały upamiętnione pomnikiem na warszawskich Powązkach. www.onet.pl/www.wp.pl/mags