1. O sieci szerokopasmowej w powiecie dąbrowskim i tarnowskim

O sieci szerokopasmowej w powiecie dąbrowskim i tarnowskim

6 marca 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące budowy sieci szerokopasmowej w technologii światłowodowej w powiecie dąbrowskim i tarnowskim. W spotkaniu udział wzięli między innymi: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Radny Rady Powiatu Marek Kopia, a zarazem Sekretarz Gminy Radgoszcz, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Janusz Kądzielawa Pełnomocnik do spraw Społeczeństwa Informacyjnego w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, a także pracownicy urzędów miejskich i gminnych z terenu powiatu. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele firmy Zicom Infrastruktura Sp. z o.o., która jest beneficjentem projektu „Sieć szerokopasmowa dla regionu Tarnowskiego A”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Uczestnicy spotkania zapoznali się z celem projektu, którym jest wyeliminowanie różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach poprzez budowę infrastruktury sieci szerokopasmowych w województwie małopolskim. Dzięki projektowi ponad 23 tysiące gospodarstw domowych i 150 placówek edukacyjnych zyska możliwość podłączenia do sieci szerokopasmowej. Planuje się także utworzenie 21 węzłów dostępowych oraz jednego węzła szkieletowego lub dystrybucyjnego. Aktualnie została podpisana umowa na wykonanie projektu i budowę pasywnej infrastruktury szerokopasmowej wraz z materiałem, a także dostawę urządzeń i oprogramowania wraz z instalacją i konfiguracją w celu realizacji projektu. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej firmy Zicom Infrastruktura Sp. z o.o: https://www.popc.zicom.pl/pl/program.