1. Piknik integracyjny w Brniu

Piknik integracyjny w Brniu

25 września w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się finał konkursu plastycznego, w ramach projektu, pn. „Otwarci na patriotyzm” – Aktywizacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych, realizowanym przy wsparciu finansowym środków PEFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.    W ramach konkursu podopieczni jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego wykonywali pracę plastyczną w formie plakatu nawiązują tematem do ważnych wydarzeń historycznych, które miały miejsce po 1918 roku z uwzględnieniem osób mających wkład w budowanie wolnej i niepodległej Polski. Do konkursu zgłosiły się Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie wraz z Niepubliczną Szkołą Specjalną Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowodworzu oraz  Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy. W dniu wczorajszym Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski wręczył zwycięskim jednostkom nagrody, a pozostałym uczestnikom konkursu zestawy upominków. Starosta zwracając się do podopiecznych jednostek, pogratulował wszystkim wspaniałych prac i życzył udanej zabawy podczas pikniku. I miejsce w konkursie zajęli podopieczni Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Kupienienie wraz z Niepubliczną Szkołą Specjalną Przysposabiającą do Pracy w Kupieninie, II miejsce Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast III Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy. Wystawa wszystkich prac zgłoszonych do konkursu prezentowana jest w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. W połączeniu z finałem konkursu plastycznego został zorganizowany piknik integracyjny, w ramach którego na wszystkich podopiecznych jednostek czekało mnóstwo atrakcji m.in. różnego rodzaju konkursy i zabawy prowadzone przez profesjonalnego wodzireja oraz warsztaty plastyczne. Dla wszystkich został również przygotowany catering. To już kolejne przedsięwzięcie zrealizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego na rzecz osób niepełnosprawnych.