Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło u poszkodowanych przez ulewny deszcz

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło u poszkodowanych przez ulewny deszcz

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło u poszkodowanych przez ulewny deszcz

Intensywne opady deszczu w ostatnich dniach, spowodowały liczne podtopienia w naszym regionie. 21 maja od godziny 21:00 wprowadzono stan alarmu przeciwpowodziowego na terenie powiatu dąbrowskiego.

W środę, 22 maja, Premier Mateusz Morawiecki i Wicepremier Beata Szydło wraz z Posłem na Sejm RP Wiesławem Krajewskim i Wojewodą Małopolskim Piotrem Ćwikiem oraz samorządowcami z powiatu dąbrowskiego odwiedzili zalane obszary.

- Jesteśmy w miejscu, gdzie widać bardzo wyraźnie, że całe pola są zalane. Będziemy musieli przystąpić do bardzo sprawnego szacowania szkód powstałych w wyniku powodzi - mówił Premier Mateusz Morawiecki w Suchym Gruncie.

Szef rządu podkreślił, że do usuwania skutków powodzi na Powiślu skierowano wojska operacyjne oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze będą wspierać strażaków przy zabezpieczaniu wałów zagrożonych przerwaniem. Zapewniał, że służby pozostaną na zalanych terenach, aż do całkowitej likwidacji skutków podtopień.

To nie jest tak, że jutro czy za parę dni, jeszcze kiedy woda będzie w piwnicach, kiedy nie będzie można jeszcze wprowadzać się do domów, służb już nie będzie. Służby muszą być do końca – zaznaczył.

Wicepremier Beata Szydło zapewniła samorządowców o wspieraniu i monitorowaniu prowadzonych działań oraz, że nikt z poszkodowanych nie zostanie bez pomocy. W tej chwili najważniejsze jest, żeby ratować dobytek, żeby ratować ludzi, żeby uspokoić sytuację (...) – mówiła wicepremier zapowiadając ponowną wizytę na terenie powiatu.

 

mags

Intensywne opady deszczu w ostatnich dniach, spowodowały liczne podtopienia w naszym regionie. 21 maja od godziny 21:00 wprowadzono stan alarmu przeciwpowodziowego na terenie powiatu dąbrowskiego. W środę, 22 maja, Premier Mateusz Morawiecki i Wicepremier Beata Szydło wraz z Posłem na Sejm RP Wiesławem Krajewskim i Wojewodą Małopolskim Piotrem Ćwikiem oraz samorządowcami z powiatu dąbrowskiego odwiedzili zalane obszary. - Jesteśmy w miejscu, gdzie widać bardzo wyraźnie, że całe pola są zalane. Będziemy musieli przystąpić do bardzo sprawnego szacowania szkód powstałych w wyniku powodzi - mówił Premier Mateusz Morawiecki w Suchym Gruncie. Szef rządu podkreślił, że do usuwania skutków powodzi na Powiślu skierowano wojska operacyjne oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze będą wspierać strażaków przy zabezpieczaniu wałów zagrożonych przerwaniem. Zapewniał, że służby pozostaną na zalanych terenach, aż do całkowitej likwidacji skutków podtopień. To nie jest tak, że jutro czy za parę dni, jeszcze kiedy woda będzie w piwnicach, kiedy nie będzie można jeszcze wprowadzać się do domów, służb już nie będzie. Służby muszą być do końca – zaznaczył. Wicepremier Beata Szydło zapewniła samorządowców o wspieraniu i monitorowaniu prowadzonych działań oraz, że nikt z poszkodowanych nie zostanie bez pomocy. W tej chwili najważniejsze jest, żeby ratować dobytek, żeby ratować ludzi, żeby uspokoić sytuację (...) – mówiła wicepremier zapowiadając ponowną wizytę na terenie powiatu.   mags