Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rowerem z Powiśla na Westerplatte

Rowerem z Powiśla na Westerplatte

Rowerem z Powiśla na Westerplatte

W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji organizowany jest Rajd im. majora Henryka Sucharskiego. Mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego będą mogli wyruszyć rowerami z Gręboszowa na Westerplatte, by uczcić tę rocznicę, a także pamięć naszego rodaka. Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania 650 kilometrów w 5 dni. Powiat Dąbrowski został pierwszym partnerem tego przedsięwzięcia.

W dniu dzisiejszym Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek spotkał się z organizatorem rajdu Markiem Mosio, by omówić współpracę dotyczącą organizacji tej wyjątkowej wyprawy rowerowej.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyły również Sekretarz Powiatu Anna Mikos oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz, omówiona została koncepcja rajdu i sprawy związane z jego organizacją.

Rozpoczęcie Rajdu planowane jest na 27 sierpnia 2019 roku. Uczestnicy wyruszą z Gręboszowa, miejsca urodzenia dowódcy obrony Westerplatte majora Henryka Sucharskiego. Zakończy się 1 września 2019 roku. Meta rajdu to gdańskie Westerplatte, które jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych symboli oporu Polski przeciwko najazdowi hitlerowskiemu.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia chcą kultywować pamięć i wiedzę o tym bohaterze wśród uczestników rajdu oraz osób, które będą spotykać na trasie.

W kwietniu ruszą oficjalne zapisy. Aktualne informacje można odnaleźć na stronie Trasy Rowerowe Powiśle Dąbrowskie: www.facebook.com/trasypowisle/. Organizatorzy są na etapie rozmów z partnerami i pozyskiwania sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć tą inicjatywę. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 726 585 310.

Cele rajdu:

  1. promowanie patriotycznych postaw,
  2. popularyzacja wiedzy historycznej związanej z początkiem II wojny światowej,
  3. popularyzacja wiedzy o mjr Henryku Sucharskim jako dowódcy wojskowym,
  4. pokonanie rowerem trasy Gręboszów-Westerplatte przez uczestników rajdu.
  5. krzewienie kultury fizycznej i turystyki.
  6. propagowanie i upowszechnianie idei zdrowego stylu życia oraz popularyzacja jazdy na rowerze.
  7. poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i szerzenia świadomości ekologicznej.
  8. promocja małopolski, Powiśla Dąbrowskiego i gminy Gręboszów.

Organizatorzy zapraszają do współpracy i uczestnictwa!

M.Mosio/mags

W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji organizowany jest Rajd im. majora Henryka Sucharskiego. Mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego będą mogli wyruszyć rowerami z Gręboszowa na Westerplatte, by uczcić tę rocznicę, a także pamięć naszego rodaka. Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania 650 kilometrów w 5 dni. Powiat Dąbrowski został pierwszym partnerem tego przedsięwzięcia. W dniu dzisiejszym Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek spotkał się z organizatorem rajdu Markiem Mosio, by omówić współpracę dotyczącą organizacji tej wyjątkowej wyprawy rowerowej. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły również Sekretarz Powiatu Anna Mikos oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz, omówiona została koncepcja rajdu i sprawy związane z jego organizacją. Rozpoczęcie Rajdu planowane jest na 27 sierpnia 2019 roku. Uczestnicy wyruszą z Gręboszowa, miejsca urodzenia dowódcy obrony Westerplatte majora Henryka Sucharskiego. Zakończy się 1 września 2019 roku. Meta rajdu to gdańskie Westerplatte, które jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych symboli oporu Polski przeciwko najazdowi hitlerowskiemu. Organizatorzy tego przedsięwzięcia chcą kultywować pamięć i wiedzę o tym bohaterze wśród uczestników rajdu oraz osób, które będą spotykać na trasie. W kwietniu ruszą oficjalne zapisy. Aktualne informacje można odnaleźć na stronie Trasy Rowerowe Powiśle Dąbrowskie: www.facebook.com/trasypowisle/. Organizatorzy są na etapie rozmów z partnerami i pozyskiwania sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć tą inicjatywę. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 726 585 310. Cele rajdu: promowanie patriotycznych postaw, popularyzacja wiedzy historycznej związanej z początkiem II wojny światowej, popularyzacja wiedzy o mjr Henryku Sucharskim jako dowódcy wojskowym, pokonanie rowerem trasy Gręboszów-Westerplatte przez uczestników rajdu. krzewienie kultury fizycznej i turystyki. propagowanie i upowszechnianie idei zdrowego stylu życia oraz popularyzacja jazdy na rowerze. poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i szerzenia świadomości ekologicznej. promocja małopolski, Powiśla Dąbrowskiego i gminy Gręboszów. Organizatorzy zapraszają do współpracy i uczestnictwa! M.Mosio/mags