Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie historycznym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie historycznym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie historycznym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie pn. „Powiatowy konkurs historyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości” organizowanym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego.

Celem konkursu jest budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa i przeszłości Ziemi Dąbrowskiej, pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej Ziemi Dąbrowskiej, promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu oraz poczucia świadomości lokalnej i szacunku wobec dokonań minionych pokoleń, doskonalenie umiejętności poszukiwania, selekcjonowania, informacji o regionie dąbrowskim i zasłużonych mieszkańców.

Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. Podczas pierwszego etapu uczestnicy wypełniają indywidualnie test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań. Do drugiego etapu przechodzi po 3 uczniów z każdej kategorii szkoły, którzy uzyskali największą liczbę punktów w teście. Uczestnicy będą odpowiadać na 3 wylosowane pytania.

Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane w terminie do 21 września 2018 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat konkursu.

 

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie pn. „Powiatowy konkurs historyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości” organizowanym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Celem konkursu jest budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa i przeszłości Ziemi Dąbrowskiej, pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej Ziemi Dąbrowskiej, promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu oraz poczucia świadomości lokalnej i szacunku wobec dokonań minionych pokoleń, doskonalenie umiejętności poszukiwania, selekcjonowania, informacji o regionie dąbrowskim i zasłużonych mieszkańców. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. Podczas pierwszego etapu uczestnicy wypełniają indywidualnie test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań. Do drugiego etapu przechodzi po 3 uczniów z każdej kategorii szkoły, którzy uzyskali największą liczbę punktów w teście. Uczestnicy będą odpowiadać na 3 wylosowane pytania. Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane w terminie do 21 września 2018 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat konkursu.   Pliki do pobrania Pobierz plik karta zgłoszeniowa.pdf Pobierz plik regulamin.pdf