Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spichlerz w Brniu zamienił się w stanicę turystyczną

Spichlerz w Brniu zamienił się w stanicę turystyczną

Spichlerz w Brniu zamienił się w stanicę turystyczną

Niszczejący budynek zabytkowego spichlerza w Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu przeszedł totalną metamorfozę. Dzięki pozyskanym wspólnie przez samorząd powiatu dąbrowskiego oraz Tarnowską Organizację Turystyczną środkom w wysokości blisko 1,5 mln zł  niszczejący obiekt został zaadaptowany na nowoczesną stanicę turystyczną. To miejsce, w którym turyści mogą wypocząć, posilić się. Dodatkowym atutem stanicy jest malownicza lokalizacja w otoczeniu dwóch stawów.

Stanica jest przeznaczona zarówno dla miłośników turystyki rowerowej, jak i pieszej. W ramach kompleksowej inwestycji wykonano zaplecze sanitarne, dokonano zmiany pokrycia dachowego, ocieplono ściany zewnętrzne, zaaranżowano alejki, powstała estetyczna elewacja, wybudowano kuchnię i salę jadalno-wypoczynkową.

Szeroki zakres prac objął również dostosowanie stanicy do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powiśle otwiera się na turystykę, dołączając do kilku gmin z innych powiatów. Stworzenie spójnej oferty ma się przełożyć na podniesienie atrakcyjności subregionu tarnowskiego, a w konsekwencji na nowe miejsca pracy i rozwój społeczno-gospodarczy. Całkowita wartość tego zadania wyniosła ponad 2, 2 mln zł.

Lider projektu, Tarnowska Organizacja Turystyczna przypomina, że fani turystyki rowerowej w powiecie dąbrowskim mają do dyspozycji szlaki:

  • Niebieski: Tarnów - Mościce - Dąbrowa Tarnowska – 29 km
  • Zielony: Tarnów - Rzędzin - Dąbrowa Tarnowska – 35 km
  • Trasę miejską Dąbrowa Tarnowska – 12 km
  • Trasę „Zabytkową - sakralną” – 70 km - Radgoszcz - Nieczajna Dolna - Gruszów Wielki - Dąbrowa Tarnowska - Ćwików - Niwki - Zalipie - Żelichów - Lubiczko Gręboszów - Szczucin - Smęgorzów - Gruszów Mały - Dąbrowa Tarnowska.

Inwestycja powstała w ramach projektu pn. "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów - Subregionalny Program Rozwoju.

Liderem projektu jest Tarnowska Organizacja Turystyczna (TOT) - która jest Lokalną Organizacją Turystyczną powstałą w 2011 r. jako szósta w województwie Małopolskim i działającą głównie na terenie Subregionu Tarnowskiego. Ważnym zadaniem TOT jest wsparcie lokalnego rynku usług turystycznych, kreowanie lokalnych produktów turystycznych oraz promocja i rozwój turystyki.

Powyższe projekty na które TOT pozyskała blisko 8 mln złotych stanowią pierwszy ważny krok w kompleksowej promocji i komercjalizacji produktów sieciowych w Subregionie Tarnowskim.

Zachęcamy do obejrzenia reportażu o stanicy, który znajduje się pod adresem:

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/2143,zabytkowy-spichlerz-zmienil-sie-w-stanice-turystyc

Niszczejący budynek zabytkowego spichlerza w Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu przeszedł totalną metamorfozę. Dzięki pozyskanym wspólnie przez samorząd powiatu dąbrowskiego oraz Tarnowską Organizację Turystyczną środkom w wysokości blisko 1,5 mln zł  niszczejący obiekt został zaadaptowany na nowoczesną stanicę turystyczną. To miejsce, w którym turyści mogą wypocząć, posilić się. Dodatkowym atutem stanicy jest malownicza lokalizacja w otoczeniu dwóch stawów. Stanica jest przeznaczona zarówno dla miłośników turystyki rowerowej, jak i pieszej. W ramach kompleksowej inwestycji wykonano zaplecze sanitarne, dokonano zmiany pokrycia dachowego, ocieplono ściany zewnętrzne, zaaranżowano alejki, powstała estetyczna elewacja, wybudowano kuchnię i salę jadalno-wypoczynkową. Szeroki zakres prac objął również dostosowanie stanicy do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powiśle otwiera się na turystykę, dołączając do kilku gmin z innych powiatów. Stworzenie spójnej oferty ma się przełożyć na podniesienie atrakcyjności subregionu tarnowskiego, a w konsekwencji na nowe miejsca pracy i rozwój społeczno-gospodarczy. Całkowita wartość tego zadania wyniosła ponad 2, 2 mln zł. Lider projektu, Tarnowska Organizacja Turystyczna przypomina, że fani turystyki rowerowej w powiecie dąbrowskim mają do dyspozycji szlaki: Niebieski: Tarnów - Mościce - Dąbrowa Tarnowska – 29 km Zielony: Tarnów - Rzędzin - Dąbrowa Tarnowska – 35 km Trasę miejską Dąbrowa Tarnowska – 12 km Trasę „Zabytkową - sakralną” – 70 km - Radgoszcz - Nieczajna Dolna - Gruszów Wielki - Dąbrowa Tarnowska - Ćwików - Niwki - Zalipie - Żelichów - Lubiczko Gręboszów - Szczucin - Smęgorzów - Gruszów Mały - Dąbrowa Tarnowska. Inwestycja powstała w ramach projektu pn. "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów - Subregionalny Program Rozwoju. Liderem projektu jest Tarnowska Organizacja Turystyczna (TOT) - która jest Lokalną Organizacją Turystyczną powstałą w 2011 r. jako szósta w województwie Małopolskim i działającą głównie na terenie Subregionu Tarnowskiego. Ważnym zadaniem TOT jest wsparcie lokalnego rynku usług turystycznych, kreowanie lokalnych produktów turystycznych oraz promocja i rozwój turystyki. Powyższe projekty na które TOT pozyskała blisko 8 mln złotych stanowią pierwszy ważny krok w kompleksowej promocji i komercjalizacji produktów sieciowych w Subregionie Tarnowskim. Zachęcamy do obejrzenia reportażu o stanicy, który znajduje się pod adresem: https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/2143,zabytkowy-spichlerz-zmienil-sie-w-stanice-turystyc źródło: Tarnowska Organizacja Turystyczna/ mags