Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie z przedstawicielami gmin powiatu w sprawie plagi komarów

Spotkanie z przedstawicielami gmin powiatu w sprawie plagi komarów

Spotkanie z przedstawicielami gmin powiatu w sprawie plagi komarów

W dniu dzisiejszym tj. 12 czerwca 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie z gospodarzami gmin powiatu dąbrowskiego i dotyczyło uciążliwości spowodowanych przez plagę komarów.

Wójtowie i Burmistrzowie jednoznacznie stwierdzili, iż skala zjawiska jest nieporównywalna od pamiętnych czasów powodzi z 2010 roku i własnymi siłami nie są w stanie w dalszym ciągu walczyć z falą moskitów.

Wszystkie gminy prowadzą już, w różnym zakresie i z różnym skutkiem, działania mające na celu ograniczenie zjawiska opanowania przez komary terenów zalewowych i sąsiadującymi, które  nachalnie atakują ludzi, zwierzęta hodowlane i dzikie. Szczególnym przypadkiem są warunki w jakich pracują osoby zatrudnione przy zbiorach truskawek.

Po przeprowadzonych analizach samorząd powiatowy i samorządy gminne wspólnie podjęli decyzje o konieczności skoordynowania i kompleksowego działania w skali powiatu. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek zwrócił się do Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika o wsparcie w postaci oprysków lotniczych na całej powierzchni powstałych rozlewisk oraz wzdłuż cieków wodnych zlewni rzeki Breń i rzeki Wisła, a także akcji zamgławień bezpiecznymi środkami wokół siedlisk ludzkich.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej/gd

W dniu dzisiejszym tj. 12 czerwca 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie z gospodarzami gmin powiatu dąbrowskiego i dotyczyło uciążliwości spowodowanych przez plagę komarów. Wójtowie i Burmistrzowie jednoznacznie stwierdzili, iż skala zjawiska jest nieporównywalna od pamiętnych czasów powodzi z 2010 roku i własnymi siłami nie są w stanie w dalszym ciągu walczyć z falą moskitów. Wszystkie gminy prowadzą już, w różnym zakresie i z różnym skutkiem, działania mające na celu ograniczenie zjawiska opanowania przez komary terenów zalewowych i sąsiadującymi, które  nachalnie atakują ludzi, zwierzęta hodowlane i dzikie. Szczególnym przypadkiem są warunki w jakich pracują osoby zatrudnione przy zbiorach truskawek. Po przeprowadzonych analizach samorząd powiatowy i samorządy gminne wspólnie podjęli decyzje o konieczności skoordynowania i kompleksowego działania w skali powiatu. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek zwrócił się do Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika o wsparcie w postaci oprysków lotniczych na całej powierzchni powstałych rozlewisk oraz wzdłuż cieków wodnych zlewni rzeki Breń i rzeki Wisła, a także akcji zamgławień bezpiecznymi środkami wokół siedlisk ludzkich. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej/gd