Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Klimczaka w Słupcu ma swój sztandar

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Klimczaka w Słupcu ma swój sztandar

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Klimczaka w Słupcu ma swój sztandar

Data 8 stycznia 2019 roku bez wątpienia zapisze się złotą zgłoską w kronice Szkoły Podstawowej im. Stanisława Klimczaka w Słupcu. W tym dniu uroczyście nadano i poświęcono sztandar szkoły. Oddano również oficjalnie do użytku odnowiony, nowoczesny budynek szkolny.

W uroczystości nie zabrakło przedstawicieli naszego samorządu w osobach: Krzysztofa Bryka wicestarosty dąbrowskiego oraz Krzysztofa Kupca wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Dąbrowskiego.

Sztandar jest efektem wysiłku i starań Rady Rodziców, działaczy Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu oraz mieszkańców. To wyjątkowy symbol, który będzie łączył pokolenia uczniów, a także przypominał historię i tradycję naszego kraju, a w szczególności naszej „Małej Ojczyzny”.

„Umysł i praca - Tobie Ojczyzno” to właśnie widniejące na sztandarze słowa, które będą drogowskazem dla obecnych i przyszłych pokoleń uczniów i nauczycieli. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizerunku Stanisława Klimczaka, którego imię szkoła dumnie nosi od 1995 roku.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Słupcu, podczas której poświęcono sztandar. Następnie wszyscy przemaszerowali do szkoły, gdzie oficjalnie rodzice przekazali go dyrekcji, a dyrekcja uczniom.

Witam serdecznie wszystkich, którzy zgromadzili się dzisiaj, aby uczestniczyć w tak podniosłej dla nas chwili, jaką jest poświęcenie i nadanie sztandaru naszej pięknie odnowionej i wyremontowanej szkole. Trudno mi sobie wyobrazić bardziej uroczysty dzień, toteż pragniemy go przeżyć w gronie sympatyków i przyjaciół szkoły – mówiła podczas uroczystości dyrektor szkoły Władysława Wróbel.

Pod adresem dyrekcji, rady pedagogicznej, rodziców i uczniów padło wiele ciepłych słów, życzeń i gratulacji.

Przemówienia okolicznościowe wygłosili m.in. Wiesław Krajewski poseł na Sejm RP, Artur Puciłowski dyrektor Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Tarnowie, Kazimierz Koprowski prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a zarazem społeczny doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krzysztof Bryk wicestarosta, Jan Sipior burmistrz Szczucina, a także Anna Łabuz córka Stanisława Klimczaka - patrona szkoły w Słupcu.

Wicestarosta Krzysztof Bryk podkreślił, że posiadanie własnego patrona oraz sztandaru to powód do dumy i bardzo ważny atrybut szkolnych tradycji, który pomaga w kształtowaniu umysłów oraz serc dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że będzie on symbolem jedności Waszej społeczności i zawsze będzie przypominał o honorze, patriotyzmie, odwadze i szlachetności. Niech to dzisiejsze wydarzenie będzie inspiracją do dalszych, wartościowych i wzniosłych działań, które tworzą wspaniałe dzieje Waszej Szkoły – mówił wicestarosta.

mags

Data 8 stycznia 2019 roku bez wątpienia zapisze się złotą zgłoską w kronice Szkoły Podstawowej im. Stanisława Klimczaka w Słupcu. W tym dniu uroczyście nadano i poświęcono sztandar szkoły. Oddano również oficjalnie do użytku odnowiony, nowoczesny budynek szkolny. W uroczystości nie zabrakło przedstawicieli naszego samorządu w osobach: Krzysztofa Bryka wicestarosty dąbrowskiego oraz Krzysztofa Kupca wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Dąbrowskiego. Sztandar jest efektem wysiłku i starań Rady Rodziców, działaczy Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu oraz mieszkańców. To wyjątkowy symbol, który będzie łączył pokolenia uczniów, a także przypominał historię i tradycję naszego kraju, a w szczególności naszej „Małej Ojczyzny”. „Umysł i praca - Tobie Ojczyzno” to właśnie widniejące na sztandarze słowa, które będą drogowskazem dla obecnych i przyszłych pokoleń uczniów i nauczycieli. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizerunku Stanisława Klimczaka, którego imię szkoła dumnie nosi od 1995 roku. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Słupcu, podczas której poświęcono sztandar. Następnie wszyscy przemaszerowali do szkoły, gdzie oficjalnie rodzice przekazali go dyrekcji, a dyrekcja uczniom. Witam serdecznie wszystkich, którzy zgromadzili się dzisiaj, aby uczestniczyć w tak podniosłej dla nas chwili, jaką jest poświęcenie i nadanie sztandaru naszej pięknie odnowionej i wyremontowanej szkole. Trudno mi sobie wyobrazić bardziej uroczysty dzień, toteż pragniemy go przeżyć w gronie sympatyków i przyjaciół szkoły – mówiła podczas uroczystości dyrektor szkoły Władysława Wróbel. Pod adresem dyrekcji, rady pedagogicznej, rodziców i uczniów padło wiele ciepłych słów, życzeń i gratulacji. Przemówienia okolicznościowe wygłosili m.in. Wiesław Krajewski poseł na Sejm RP, Artur Puciłowski dyrektor Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Tarnowie, Kazimierz Koprowski prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a zarazem społeczny doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krzysztof Bryk wicestarosta, Jan Sipior burmistrz Szczucina, a także Anna Łabuz córka Stanisława Klimczaka - patrona szkoły w Słupcu. Wicestarosta Krzysztof Bryk podkreślił, że posiadanie własnego patrona oraz sztandaru to powód do dumy i bardzo ważny atrybut szkolnych tradycji, który pomaga w kształtowaniu umysłów oraz serc dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że będzie on symbolem jedności Waszej społeczności i zawsze będzie przypominał o honorze, patriotyzmie, odwadze i szlachetności. Niech to dzisiejsze wydarzenie będzie inspiracją do dalszych, wartościowych i wzniosłych działań, które tworzą wspaniałe dzieje Waszej Szkoły – mówił wicestarosta. mags