1. „Teatroteka Szkolna” w Centrum Polonii

„Teatroteka Szkolna” w Centrum Polonii

20 lutego w Centrum Polonii- Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyły się warsztaty „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej?”. Przeprowadzone zostały przez Aleksandrę Drzazga współpracującą  z Instytutem Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w ramach projektu „Teatroteka Szkolna”. Instytut utworzony został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajmuje się archiwizacją i promocją polskiego teatru. Ważnym obszarem działań Instytutu jest edukacja i praca z artystami, edukatorami, animatorami, nauczycielami w duchu pedagogiki teatru. Uczestnikami spotkania byli nauczyciele, pracownicy bibliotek i instytucji kultury z powiatu dąbrowskiego. Osoby biorące udział w warsztatach poznali, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniach szkolnych oraz do pracy pozalekcyjnej prowadzonej przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.