Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Trwają prace przy stanicy turystycznej

Trwają prace przy stanicy turystycznej

Trwają prace przy stanicy turystycznej

W dalszym ciągu trwają prace remontowo-budowlane przy spichlerzu, który z opustoszałego przez wiele lat obiektu, powoli zmieni się w nowoczesną stanicę turystyczną. To już kolejna inwestycja realizowana przez samorząd Powiatu Dąbrowskiego w breńskim parku.

Jesienią tego roku  zobaczymy ten obiekt w zupełnie innej odsłonie, który będzie dostępny dla mieszkańców naszego powiatu i turystów odwiedzających Powiśle.

Adaptacja budynku spichlerza położonego na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu na stanicę turystyczną będzie kosztować 2 242 403, 25 zł, z czego 1 513 622,16 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

To dla nas bardzo ważna inwestycja. W zespole dworsko-parkowym w Brniu przekształcamy spichlerz w stanicę, która umożliwi regenerację rowerzystom, będzie miejsce na posiłek, odświeżenie się w przepięknej scenerii. Przeznaczamy na tą inwestycję grubo ponad 2 mln zł. Nasz projekt zyskał również dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, dlatego ta przebudowa nie nadszarpnie znacznie naszego budżetu. Stawiamy mocno na turystykę rowerową, ponieważ mamy czym się chwalić i co pokazać – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski.

W dalszym ciągu trwają prace remontowo-budowlane, aby dostosować obiekt do zupełnie nowej funkcjonalności turystycznej. W ostatnim, czasie wykonano nowe pokrycie dachowe i ocieplono ściany zewnętrzne.

Miejsce to będzie przystosowane do potrzeb i oczekiwań turystów, w tym również osób niepełnosprawnych. Zarówno spichlerz jak i zagospodarowanie terenu zmienią się całkowicie. W stanicy znajdować się będzie m.in. kuchnia, sala jadalno-wypoczynkowa oraz zaplecze sanitarne. Wygospodarowano również miejsce na pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Przekształcanie zabytkowego spichlerza w stanicę rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. „Adaptacja budynku spichlerza położonego na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu na stanicę turystyczną" to zadanie o wartości ponad 2 mln zł, realizowane w partnerstwie z Tarnowską Organizacją Turystyczną. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na koniec września 2018 roku.

Zadanie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego – etap II".

files/aktualnosci/2018/04_Kwiecien/09_Trwaja_prace_przy_stanicy_turystycznej/belka.jpgRealizacja tej inwestycji to wykorzystanie i rozwijanie istniejących już zasobów przyrodniczych i krajobrazowych w zrewitalizowanym zespole dworsko - parkowym w Brniu przez samorząd powiatowy.

mags

W dalszym ciągu trwają prace remontowo-budowlane przy spichlerzu, który z opustoszałego przez wiele lat obiektu, powoli zmieni się w nowoczesną stanicę turystyczną. To już kolejna inwestycja realizowana przez samorząd Powiatu Dąbrowskiego w breńskim parku. Jesienią tego roku  zobaczymy ten obiekt w zupełnie innej odsłonie, który będzie dostępny dla mieszkańców naszego powiatu i turystów odwiedzających Powiśle. Adaptacja budynku spichlerza położonego na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu na stanicę turystyczną będzie kosztować 2 242 403, 25 zł, z czego 1 513 622,16 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. To dla nas bardzo ważna inwestycja. W zespole dworsko-parkowym w Brniu przekształcamy spichlerz w stanicę, która umożliwi regenerację rowerzystom, będzie miejsce na posiłek, odświeżenie się w przepięknej scenerii. Przeznaczamy na tą inwestycję grubo ponad 2 mln zł. Nasz projekt zyskał również dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, dlatego ta przebudowa nie nadszarpnie znacznie naszego budżetu. Stawiamy mocno na turystykę rowerową, ponieważ mamy czym się chwalić i co pokazać – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski. W dalszym ciągu trwają prace remontowo-budowlane, aby dostosować obiekt do zupełnie nowej funkcjonalności turystycznej. W ostatnim, czasie wykonano nowe pokrycie dachowe i ocieplono ściany zewnętrzne. Miejsce to będzie przystosowane do potrzeb i oczekiwań turystów, w tym również osób niepełnosprawnych. Zarówno spichlerz jak i zagospodarowanie terenu zmienią się całkowicie. W stanicy znajdować się będzie m.in. kuchnia, sala jadalno-wypoczynkowa oraz zaplecze sanitarne. Wygospodarowano również miejsce na pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. Przekształcanie zabytkowego spichlerza w stanicę rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. „Adaptacja budynku spichlerza położonego na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu na stanicę turystyczną" to zadanie o wartości ponad 2 mln zł, realizowane w partnerstwie z Tarnowską Organizacją Turystyczną. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na koniec września 2018 roku. Zadanie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego – etap II". Realizacja tej inwestycji to wykorzystanie i rozwijanie istniejących już zasobów przyrodniczych i krajobrazowych w zrewitalizowanym zespole dworsko - parkowym w Brniu przez samorząd powiatowy. mags