1. Udany I Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Udany I Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Laureatami konkursu zostali:

• w kategorii: szkoły podstawowe klasy I-IV

I miejsce: Marcin Gadziała (Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)

II miejsce ex aequo: Julia Kupiec (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radgoszczy)

• w kategorii: szkoły podstawowe klasy V-VIII i oddziały gimnazjalne

I miejsce ex aequo: Karol Zawiślak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radgoszczy)

II miejsce: nie przyznano

III miejsce ex aequo: Emilia Kowal (Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)

III miejsce ex aequo: Arleta Woźniak (Szkoła Podstawowa w Bolesławiu)

I miejsce: Gabriel Nguyen (Przedszkole Publiczne nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce ex aequo: Maria Chmura (Przedszkole Publiczne  w Smęgorzowie)

Wyróżnienie: Lena Guzik (Publiczne Przedszkole w Nieczajnie Górnej)

dagj/mags

Za nami pierwsza edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, we współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury. Przez dwa dni na scenie Dąbrowskiego Domu Kultury młodzi uczestnicy festiwalu, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, wykonywali piosenki, których tematyka dotyczyła takich zagadnień jak: zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, profilaktyka nałogów, higiena osobista i ekologia. Uczestników konkursu, ich opiekunów i członków rodzin przywitali przedstawiciele organizatorów: Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski oraz Anna Klimowska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy życzyli wszystkim dobrej zabawy, a wokalistom powodzenia w festiwalowych zmaganiach. Występy powiatowego etapu festiwalu oceniała Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Szymańska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie (przewodnicząca), Paweł Chojnowski - Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, Ewa Ujek –Samodzielne Stanowisko Pracy Higieny Dzieci, Młodzieży i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Dagmara Jedynak  - Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Katarzyna Reczek – utalentowana wokalistka grupy „Filii Dei”. W drugim dniu festiwalu do Komisji dołączył Kamil Banaś – dyrygent Orkiestry Dętej w Dąbrowie Tarnowskiej/ nauczyciel muzyki w PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. We wtorek, 14 maja 2019 r., na scenie zaprezentowało się łącznie 18 uczniów z 13 szkół z terenu powiatu dąbrowskiego. Laureatami konkursu zostali: w kategorii: szkoły podstawowe klasy I-IV I miejsce: Marcin Gadziała (Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie) II miejsce ex aequo: Aleksandra Jurek (Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej) II miejsce ex aequo: Julia Kupiec (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radgoszczy) III miejsce: Zofia Ciećko (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) Wyróżnienie za „sceniczne show” otrzymała Zuzanna Borsa (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej). w kategorii: szkoły podstawowe klasy V-VIII i oddziały gimnazjalne I miejsce ex aequo: Karol Zawiślak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radgoszczy) I miejsce ex aequo: Aleksandra Kozioł (Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej) II miejsce: nie przyznano III miejsce ex aequo: Emilia Kowal (Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie) III miejsce ex aequo: Arleta Woźniak (Szkoła Podstawowa w Bolesławiu) Wyróżnienie otrzymała Gabriela Mol (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej). W środę, 15 maja, podczas drugiego dnia festiwalu swoje wokalne możliwości zaprezentowały dzieci przedszkolne. Najmłodsi uczestnicy reprezentowali 12 placówek z terenu powiatu dąbrowskiego.  Wyniki zmagań festiwalowych w kategorii: dzieci przedszkolne prezentują się następująco.  I miejsce: Gabriel Nguyen (Przedszkole Publiczne nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) II miejsce ex aequo: Maria Chmura (Przedszkole Publiczne  w Smęgorzowie) II miejsce ex aequo: Milena Wąż (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radgoszczy – Przedszkole) III miejsce: Aleksandra Pyzik (Przedszkole Publiczne nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) Wyróżnienie: Hanna Zawiślak (Przedszkole Niepubliczne – Ochronka im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej) Wyróżnienie: Lena Guzik (Publiczne Przedszkole w Nieczajnie Górnej) dagj/mags Wszyscy uczestnicy Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Prezentacja laureatów festiwalu połączona z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się w dniu 2 czerwca 2019 r. podczas Rodzinnego Pikniku Integracyjnego organizowanego przez Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej.