Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XI Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Brniu

XI Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Brniu

XI Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Brniu

31 maja 2019 roku w Brniu odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Nie przerwanie od 2009 roku szkoła zaprasza do udziału uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tegoroczna, XI odsłona tego popularnego konkursu odbyła się po raz pierwszy z udziałem uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Początkowo skromna impreza przez 11 lat urosła do wydarzenia skupiającego kilkanaście szkół. Konkurs wciąż się rozwija i zyskuje coraz większą rangę, m.in. dzięki objęciu honorowym patronatem przez Starostę Dąbrowskiego – Lesława Wieczorka i przyjęcia zaproszenia od Posła na Sejm RP – Wiesława Krajewskiego.

Tegoroczna edycja, rozpoczynająca kolejne dziesięciolecie konkursu, odbyła się w nowo otwartym obiekcie – Stanicy Turystycznej w Brniu i została rozpoczęta ciepłymi słowami wygłoszonymi przez Wicestarostę – Krzysztofa Bryka skierowanymi do uczestników i organizatorów.

W tegorocznym konkursie występy uczestników oceniało Jury w czteroosobowym składzie: Małgorzata Bułat – Dyrektor Centrum Polonii w Brniu, Dominika Łakoma, Bogusław Grzebieniowski i Agnieszka Ożóg-Ahmed. Ich zadanie nie było łatwe, gdyż uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych i językowych. Oceny dokonała także publiczność, przyznając Nagrodę Publiczności.

Wyniki obrad Jury oraz głosowania publiczności przedstawiają się następująco:

I miejsce – Aleksandra Rustowicz ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie za wykonanie utworu „Wrecking Ball” / Miley Cyrus.
Agnieszka Leżoń zgłoszona przez 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej za wykonanie utworu „Ashes”/ Celine Dion.
II miejsce – Natalia Nędza z I Liceum Ogólnokształcącego w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, która zaśpiewała „ The Climb”/ Miley Cyrus.
III miejsce - Wiktoria Wajda z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu za wykonanie utworu „Walk me Home” /P!nk

Wyróżnienia: Daria Pyrcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałem gimnazjalnym w Dąbrowie Tarnowskiej za wykonanie utworu „Monday Morning”/ Melanie Fiona oraz Nikola Gancarz ze Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, która zaśpiewała „Andante, An ante” zespołu Abba. Nagroda Publiczności – Natalia Nędza.

Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się w sposób finansowy lub rzeczowy do ufundowania nagród i przygotowania poczęstunku. Organizatorzy składają też podziękowania wszystkim nauczycielom, uczniom i absolwentom ZSP w Brniu, którzy bardzo pomogli organizatorom w przygotowaniu XI edycji konkursu.

ZSP w Brniu/gd

31 maja 2019 roku w Brniu odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Nie przerwanie od 2009 roku szkoła zaprasza do udziału uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tegoroczna, XI odsłona tego popularnego konkursu odbyła się po raz pierwszy z udziałem uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Początkowo skromna impreza przez 11 lat urosła do wydarzenia skupiającego kilkanaście szkół. Konkurs wciąż się rozwija i zyskuje coraz większą rangę, m.in. dzięki objęciu honorowym patronatem przez Starostę Dąbrowskiego – Lesława Wieczorka i przyjęcia zaproszenia od Posła na Sejm RP – Wiesława Krajewskiego. Tegoroczna edycja, rozpoczynająca kolejne dziesięciolecie konkursu, odbyła się w nowo otwartym obiekcie – Stanicy Turystycznej w Brniu i została rozpoczęta ciepłymi słowami wygłoszonymi przez Wicestarostę – Krzysztofa Bryka skierowanymi do uczestników i organizatorów. W tegorocznym konkursie występy uczestników oceniało Jury w czteroosobowym składzie: Małgorzata Bułat – Dyrektor Centrum Polonii w Brniu, Dominika Łakoma, Bogusław Grzebieniowski i Agnieszka Ożóg-Ahmed. Ich zadanie nie było łatwe, gdyż uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych i językowych. Oceny dokonała także publiczność, przyznając Nagrodę Publiczności. Wyniki obrad Jury oraz głosowania publiczności przedstawiają się następująco: I miejsce – Aleksandra Rustowicz ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie za wykonanie utworu „Wrecking Ball” / Miley Cyrus. Agnieszka Leżoń zgłoszona przez 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej za wykonanie utworu „Ashes”/ Celine Dion. II miejsce – Natalia Nędza z I Liceum Ogólnokształcącego w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, która zaśpiewała „ The Climb”/ Miley Cyrus. III miejsce - Wiktoria Wajda z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu za wykonanie utworu „Walk me Home” /P!nk Wyróżnienia: Daria Pyrcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałem gimnazjalnym w Dąbrowie Tarnowskiej za wykonanie utworu „Monday Morning”/ Melanie Fiona oraz Nikola Gancarz ze Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, która zaśpiewała „Andante, An ante” zespołu Abba. Nagroda Publiczności – Natalia Nędza. Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się w sposób finansowy lub rzeczowy do ufundowania nagród i przygotowania poczęstunku. Organizatorzy składają też podziękowania wszystkim nauczycielom, uczniom i absolwentom ZSP w Brniu, którzy bardzo pomogli organizatorom w przygotowaniu XI edycji konkursu. ZSP w Brniu/gd