1. Z życzeniami do rodziców zastępczych

Z życzeniami do rodziców zastępczych

Kilka dni temu już po raz 9 obchodzony był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji przedstawiciele samorządu powiatowego udali się z życzeniami do rodziców zastępczych – zawodowej rodziny zastępczej, jednocześnie dziękując za ich pełną oddania misję na rzecz dzieci, dla których zabrakło ciepła rodzinnego. Na terenie naszego powiatu funkcjonuje 21 rodzin zastępczych, w których opiekę znalazło 29 dzieci. Wśród tych funkcjonuje tylko jedna rodzina zastępcza typu zawodowego. Rodzinę tą tworzą Państwo Marta i Waldemar Szlosek. Państwo Szlosek są rodziną zastępczą od czerwca 2010 roku, gdzie najpierw pełnili funkcję niezawodowej rodziny zastępczej, a następnie od 1 kwietnia 2014 roku zostali zawodową rodziną zastępczą. Z życzeniami do Państwa Szlosek, którzy otoczyli swą opieką do tej pory 7 dzieci w wieku od 1 miesiąca do 9 lat, udali się Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, a także Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż ich biologiczni rodzice zaniedbywali swoje obowiązki wychowywania, pielęgnacji, dbania o zdrowy rozwój dzieci. Staramy się, jak możemy, naprawiać błędy wychowawcze poprzednich opiekunów. Potrzeba dużo czasu i przede wszystkim cierpliwości oraz wyrozumiałości, by wykorzenić złe nawyki i nauczyć podstawowych zasad współżycia w rodzinie i społeczeństwie. Dzieci te potrzebują dużo ciepła rodzinnego, spokoju, miłości. Pomimo ciężkiej pracy wychowawczej nie żałujemy podjętej decyzji o byciu rodziną zastępczą. Mamy tę satysfakcję, że nasze wysiłki przynoszą efekty, sprawdzamy się jako rodzina zastępcza. A zapłata? Jest nią radość, uśmiech, szczęście dzieci - refleksja rodziców zastępczych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Zainteresowanych zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel. 14 642-44-15, e-mail: pcprdt@interia.pl, www.pcprdt.pl Czekamy na osoby z otwartym sercem, odpowiedzialne i gotowe do opieki nad dziećmi.