Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Za nami przedstawienie pt. "A to Polska właśnie"

Za nami przedstawienie pt. "A to Polska właśnie"

Za nami przedstawienie pt.

11 października o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się przedstawienie pt. „A to Polska właśnie”, które zostało przygotowane na podstawie Wesela i Wyzwolenia Stanisława Wyspiańskiego. Powiat dąbrowski reprezentował starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz wicestarosta Marek Kopia wraz z małżonkami.

W projekt upamiętniający 100 – lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę zaangażowała się cała społeczność szkolna. Wystąpiło 20 uczniów, którzy wcielili się w postacie z dzieł Wyspiańskiego, niemal czterdziestoosobowy chór oraz 12 tancerzy.

Zgromadzeni goście byli pod wrażeniem wspaniałej gry aktorskiej młodzieży, która z ogromnym zaangażowaniem przedstawiła sceny pokazujące różne warstwy społeczne, udowadniając, że obraz Polski z początku dwudziestego wieku nakreślony przez Wyspiańskiego daje się zastosować i do czasów współczesnych. Spektakl dopełniały brawurowo wykonane piosenki, które korespondowały z tekstem dramatów Wyspiańskiego. Publiczność była zachwycona wysokim poziomem ich przygotowania. Duże wrażenie zrobił także krakowiak będący integralną częścią przedstawienia. W spektaklu ogromną rolę odegrały również piękne dekoracje nawiązujące do krajobrazu Polski zmieniającego się na przestrzeni lat. Nie ulega wątpliwości, że do sukcesu widowiska scenicznego przyczyniło się profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie zapewnione przez firmę PST SYSTEM.

Po przedstawieniu głos zabrała dyrektor Barbara Golemo, która w swym przemówieniu przypomniała krótko najważniejsze wydarzenia prowadzące do odzyskania niepodległości przez Polskę. Odczytała również okolicznościowy list od Władysława Kosiniaka-Kamysza posła RP. Następnie przemawiali: starosta Tadeusz Kwiatkowski, burmistrz Krzysztof Kaczmarski, ksiądz Proboszcz Stanisław Cyran, którzy pogratulowali uczniom pięknego występu a nauczycielom tak zdolnej młodzieży. Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a także do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność ekspozycji.

Źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

11 października o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się przedstawienie pt. „A to Polska właśnie”, które zostało przygotowane na podstawie Wesela i Wyzwolenia Stanisława Wyspiańskiego. Powiat dąbrowski reprezentował starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz wicestarosta Marek Kopia wraz z małżonkami. W projekt upamiętniający 100 – lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę zaangażowała się cała społeczność szkolna. Wystąpiło 20 uczniów, którzy wcielili się w postacie z dzieł Wyspiańskiego, niemal czterdziestoosobowy chór oraz 12 tancerzy. Zgromadzeni goście byli pod wrażeniem wspaniałej gry aktorskiej młodzieży, która z ogromnym zaangażowaniem przedstawiła sceny pokazujące różne warstwy społeczne, udowadniając, że obraz Polski z początku dwudziestego wieku nakreślony przez Wyspiańskiego daje się zastosować i do czasów współczesnych. Spektakl dopełniały brawurowo wykonane piosenki, które korespondowały z tekstem dramatów Wyspiańskiego. Publiczność była zachwycona wysokim poziomem ich przygotowania. Duże wrażenie zrobił także krakowiak będący integralną częścią przedstawienia. W spektaklu ogromną rolę odegrały również piękne dekoracje nawiązujące do krajobrazu Polski zmieniającego się na przestrzeni lat. Nie ulega wątpliwości, że do sukcesu widowiska scenicznego przyczyniło się profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie zapewnione przez firmę PST SYSTEM. Po przedstawieniu głos zabrała dyrektor Barbara Golemo, która w swym przemówieniu przypomniała krótko najważniejsze wydarzenia prowadzące do odzyskania niepodległości przez Polskę. Odczytała również okolicznościowy list od Władysława Kosiniaka-Kamysza posła RP. Następnie przemawiali: starosta Tadeusz Kwiatkowski, burmistrz Krzysztof Kaczmarski, ksiądz Proboszcz Stanisław Cyran, którzy pogratulowali uczniom pięknego występu a nauczycielom tak zdolnej młodzieży. Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a także do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność ekspozycji. Źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej