1. Zagraniczne praktyki dla uczniów naszych szkół

Zagraniczne praktyki dla uczniów naszych szkół

Już wiadomo, że uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie wyjadą ponownie na praktyki zawodowe do Grecji. W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) wezmą udział w projekcie „Młodzi, kompetentni, nowocześni". Do Grecji na dwutygodniowe praktyki wyjedzie 40 uczniów z technikum mechanicznego i technikum teleinformatycznego. Wyjazdy będą zorganizowane w dwóch terminach po 20 uczniów. Starosta Dąbrowski zabiega, aby młodzież naszych szkół mogła rozwijać się i zdobywać co raz to nowe kwalifikacje i umiejętności na prawdziwym europejskim poziomie. Zagraniczne praktyki zawodowe to wspaniała okazja dla naszych uczniów na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych w specjalnie wybranych dla nich przedsiębiorstwach – mówi Tadeusz Kwiatkowski. Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy będą mieli okazję wzięcia udziału w dwutygodniowym stażu zawodowym zorganizowanym zgodnie z założeniami kształcenia zawodowego oraz indywidualnymi potrzebami uczniów. Wyjazd na praktyki zostanie poprzedzony przygotowaniem obejmującym cztery bloki tematyczne: zajęcia informacyjne, zajęcia z języka angielskiego oraz techniczne i pedagogiczno – kulturowe. Poprzez udział w takich projektach uczniowie mają możliwość zwiększenia praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych oraz mobilności w celu zwiększenia ich potencjalnej atrakcyjności na rynku pracy, zdobycie doświadczenia zawodowego w środowisku międzynarodowym, nabycia kwalifikacji kluczowych dla możliwości uzyskania przyszłego zatrudnienia, podniesienia poziomu kształcenia zawodowego. Uczniowie mogą również nauczyć się lub poszerzyć znajomość języka obcego a także poznać kulturę, obyczaje i historię krajów europejskich, do których wyjeżdżają.