1. Zaproszenie na obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zaproszenie na obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Szkaplerznej.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

• godz. 10:30 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Świętą.

• godz. 11:00 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej
  • godz. 12:15 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim:
    - powitanie uczestników przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego,

Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski mają zaszczyt zaprosić do udziału w powiatowych obchodach 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędą się w dniu 11 listopada 2018 r. w Kościele pw. NMP Szkaplerznej oraz pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Jednocześnie zwracamy się z apelem, aby uczcili Państwo Święto Niepodległości poprzez wywieszenie na swoich posesjach flag państwowych. Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali życie. Szkaplerznej. PROGRAM UROCZYSTOŚCI: godz. 10:30 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Świętą. godz. 11:00 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej godz. 12:15 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim: - powitanie uczestników przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, - przemówienie okolicznościowe Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, - składanie wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji i organizacji, - program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych.