1. Zaproszenie na VII Turniej Rycerski w Oleśnicy

Zaproszenie na VII Turniej Rycerski w Oleśnicy

Program wydarzenia:

– turnieje bojowe: indywidualne i grupowe
– turnieje: łuczniczy i oszczepniczy
– bieg dam, bieg w dybach
– życie obozowe
– bitwa wieczorna z inscenizacją oblężenia pogańskiego grodu
– kramy z zabawkami rycerskimi i innymi produktami rzemieślniczymi z epoki

Poczet Bagiennych z Wieżycy wraz z Braćmi Dobrzyńskimi i Joannitami z Mielca mają zaszczyt zaprosić na VII TURNIEJ RYCERSKI POD WIEŻYCĄ. W tym roku obchodzona jest 800. rocznica wizyty św. Franciszka u sułtana Malika al-Kamila. Impreza rokrocznie się rozrasta – w dwóch ostatnich edycjach w szranki stawało ok. 150. odtwórców historycznych z wieku XIII. co uplasowało Turniej na drugim miejscu pośród wydarzeń re konstruktorskich tego wieku w kraju. Przekłada się to też na zainteresowanie publiczności, która przybywa do dotychczas kompletnie nieznanej wioski coraz licznej – nawet z Krakowa. W plebiscycie Gazety Krakowskiej „Wielkie odkrywanie Małopolski”, w kategorii „Wydarzenie roku 2018” Turniej Rycerski zajął 5 miejsce, pokonując dziesiątki imprez organizowanych nawet w dużych miastach jak Tarnów, Bochnia czy Kraków. Program wydarzenia: 6 lipca 2019 roku (sobota) godz. 12:00 – 19:00 pod Wieżycą we wsi Oleśnica, gmina Olesno. – turnieje bojowe: indywidualne i grupowe – turnieje: łuczniczy i oszczepniczy – bieg dam, bieg w dybach – życie obozowe – bitwa wieczorna z inscenizacją oblężenia pogańskiego grodu – szkółka rycerska dla dzieci i młodzieży: podstawy władania mieczem i łukiem, polowanie na smoki – kramy z zabawkami rycerskimi i innymi produktami rzemieślniczymi z epoki 7 lipca 2019 roku (niedziela) godz. 11:00 – przemarsz z publicznością z obozowiska do kaplicy we wsi Oleśnica Samorząd Powiatu Dąbrowskiego jako jedna z instytucji wspierających imprezę i organizatorzy serdecznie zapraszają na wydarzenie.