Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zlot pojazdów zabytkowych w Dąbrowie Tarnowskiej

Zlot pojazdów zabytkowych w Dąbrowie Tarnowskiej

Zlot pojazdów zabytkowych w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniach 23 – 26 maja 2019 roku Automobilklub Tarnowski przeprowadził II rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych i jednocześnie VII Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Jednym z miejsc do ekspozycji wybrano plac przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. W piątek 24 maja 2019 roku parking przed urzędem zapełnił się zabytkowymi samochodami w ramach VII Tarnowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.
Uczestnicy rajdu oprócz podziwu Dąbrowian, mieli także możliwości zwiedzenia zabytkowej synagogi chasydzkiej, gdzie dzisiaj mieści się Ośrodek Spotkania Kultur. Odwiedzili także Zalipie i Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie wejściówki ufundował Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. W tegorocznej edycji rajdu brało udział 37 załóg samochodowych.

To niecodzienne wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie i zgromadziło wielu pasjonatów, którzy korzystając z pięknej pogody całymi rodzinami przybyli wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie. Wśród obecnych pojawili się także m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk.

Zakończenie II rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych i VII Tarnowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych odbyło się podczas tradycyjnego Balu Komandorskiego, który odbył się w Hotelu Cristal Park w Tarnowie, gdzie po ogłoszeniu wyników wręczono zwycięzcom puchary w klasyfikacji generalnej ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego, nagrody i wyróżnienia poszczególnych kategorii.

Dzięki Wielkiemu zaangażowaniu władz Miasta Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Szczucina i Powiatu Dąbrowskiego i Tarnowskiego oraz gmin Lisia Góra i Pleśna oraz sponsorów – Automobilklub Tarnowski mógł zorganizować II rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych 2019 na bardzo wysokim poziomie. Trasa, konkurencje i atrakcje, które zostały przygotowane dla zawodników oraz walory krajobrazowe małopolski na pewno pozostaną długo w pamięci wszystkich uczestników.

Automobilklub Tarnowski/gd

W dniach 23 – 26 maja 2019 roku Automobilklub Tarnowski przeprowadził II rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych i jednocześnie VII Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Jednym z miejsc do ekspozycji wybrano plac przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. W piątek 24 maja 2019 roku parking przed urzędem zapełnił się zabytkowymi samochodami w ramach VII Tarnowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.Uczestnicy rajdu oprócz podziwu Dąbrowian, mieli także możliwości zwiedzenia zabytkowej synagogi chasydzkiej, gdzie dzisiaj mieści się Ośrodek Spotkania Kultur. Odwiedzili także Zalipie i Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie wejściówki ufundował Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. W tegorocznej edycji rajdu brało udział 37 załóg samochodowych. To niecodzienne wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie i zgromadziło wielu pasjonatów, którzy korzystając z pięknej pogody całymi rodzinami przybyli wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie. Wśród obecnych pojawili się także m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk. Zakończenie II rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych i VII Tarnowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych odbyło się podczas tradycyjnego Balu Komandorskiego, który odbył się w Hotelu Cristal Park w Tarnowie, gdzie po ogłoszeniu wyników wręczono zwycięzcom puchary w klasyfikacji generalnej ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego, nagrody i wyróżnienia poszczególnych kategorii. Dzięki Wielkiemu zaangażowaniu władz Miasta Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Szczucina i Powiatu Dąbrowskiego i Tarnowskiego oraz gmin Lisia Góra i Pleśna oraz sponsorów – Automobilklub Tarnowski mógł zorganizować II rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych 2019 na bardzo wysokim poziomie. Trasa, konkurencje i atrakcje, które zostały przygotowane dla zawodników oraz walory krajobrazowe małopolski na pewno pozostaną długo w pamięci wszystkich uczestników. Automobilklub Tarnowski/gd