Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ćwiczenia ewakuacyjne

Ćwiczenia ewakuacyjne

Ćwiczenia ewakuacyjne

W dniu 24 lutego 2022 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej  odbyły się planowane ćwiczenia ewakuacyjne, w których uczestniczyli pracownicy Starostwa Powiatowego i Urzędu Skarbowego.

Na miejsce wezwano Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Strażacy sprawdzali jak działa system ewakuacji osób z budynku. W ćwiczeniach brał również udział patrol policji
z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.  

Manewry miały na celu praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji oraz przećwiczenie postępowania pracowników w przypadku sytuacji kryzysowych.

Sprawnie i cyklicznie przeprowadzana próbna ewakuacja to jeden z podstawowych czynników pozytywnie wpływających na bezpieczeństwo pracowników. Takie ćwiczenie to jeden
z podstawowych obowiązków pracodawcy, który powinien działać zgodnie
z przepisami o próbnej ewakuacji i zasadami BHP.

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, okresowe ćwiczenia ewakuacyjne muszą być wykonywane raz na dwa lata przez zarządcę lub właściciela budynku, w którym na stałe przebywa przynajmniej 50 osób.

W dniu 24 lutego 2022 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej  odbyły się planowane ćwiczenia ewakuacyjne, w których uczestniczyli pracownicy Starostwa Powiatowego i Urzędu Skarbowego. Na miejsce wezwano Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Strażacy sprawdzali jak działa system ewakuacji osób z budynku. W ćwiczeniach brał również udział patrol policji z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.   Manewry miały na celu praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji oraz przećwiczenie postępowania pracowników w przypadku sytuacji kryzysowych. Sprawnie i cyklicznie przeprowadzana próbna ewakuacja to jeden z podstawowych czynników pozytywnie wpływających na bezpieczeństwo pracowników. Takie ćwiczenie to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy, który powinien działać zgodnie z przepisami o próbnej ewakuacji i zasadami BHP. Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, okresowe ćwiczenia ewakuacyjne muszą być wykonywane raz na dwa lata przez zarządcę lub właściciela budynku, w którym na stałe przebywa przynajmniej 50 osób.