Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ćwiczenia obronne „POWIŚLE 2010”

Ćwiczenia obronne „POWIŚLE 2010”

Ćwiczenia obronne „POWIŚLE 2010”

W Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 30 września 2010 r. odbyły się powiatowe ćwiczenia obronne pod kryptonimem „POWIŚLE 2010". Kierownikiem ćwiczenia był Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.
Jednym z elementów ćwiczenia było doskonalenie praktycznego rozwinięcia Zastępczych Miejsc Szpitalnych na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Zastępcze Miejsca Szpitalne rozwija się w celu uzupełnienia łóżkowej bazy szpitalnej kraju w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych, zaistnienia zagrożenia bezpieczeństwa i w czasie wojny.

Ćwiczenia rozpoczął Starosta Dąbrowski omawiając założenia do ćwiczeń, przekazując następnie głos Sekretarzowi Powiatu – Kierownikowi Ćwiczeń.
Kierownicy grup oraz przedstawiciele gmin, służb oraz inspekcji realizowali zadania otrzymane od Wojewody Małopolskiego.

Jednym z punktów spotkania było wręczenie medalu długoletniej pracownicy pani Helenie Kwiecińskiej, która w ciągu swoich lat pracy w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, zajmowała się sprawami z zakresu obronności.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dn.6.09.2010r. otrzymała Brązowy medal "Za zasługi dla obronności kraju".

Następnie uczestnicy ćwiczeń oraz zaproszeni goście udali się do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wspólnie z Dyrektorem Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej zapoznali uczestników ćwiczenia z organizacją i funkcjonowaniem Zastępczych Miejsc Szpitalnych.

Obserwujący ćwiczenia przedstawiciele Wojewody Małopolskiego bardzo wysoko ocenili poziom przygotowania i przeprowadzenia ćwiczeń.

opracowanie: PCZK w Dąbrowie Tarnowskiej

W Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 30 września 2010 r. odbyły się powiatowe ćwiczenia obronne pod kryptonimem „POWIŚLE 2010". Kierownikiem ćwiczenia był Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.Jednym z elementów ćwiczenia było doskonalenie praktycznego rozwinięcia Zastępczych Miejsc Szpitalnych na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.Zastępcze Miejsca Szpitalne rozwija się w celu uzupełnienia łóżkowej bazy szpitalnej kraju w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych, zaistnienia zagrożenia bezpieczeństwa i w czasie wojny. Ćwiczenia rozpoczął Starosta Dąbrowski omawiając założenia do ćwiczeń, przekazując następnie głos Sekretarzowi Powiatu – Kierownikowi Ćwiczeń.Kierownicy grup oraz przedstawiciele gmin, służb oraz inspekcji realizowali zadania otrzymane od Wojewody Małopolskiego. Jednym z punktów spotkania było wręczenie medalu długoletniej pracownicy pani Helenie Kwiecińskiej, która w ciągu swoich lat pracy w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, zajmowała się sprawami z zakresu obronności. Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dn.6.09.2010r. otrzymała Brązowy medal "Za zasługi dla obronności kraju". Następnie uczestnicy ćwiczeń oraz zaproszeni goście udali się do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wspólnie z Dyrektorem Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej zapoznali uczestników ćwiczenia z organizacją i funkcjonowaniem Zastępczych Miejsc Szpitalnych. Obserwujący ćwiczenia przedstawiciele Wojewody Małopolskiego bardzo wysoko ocenili poziom przygotowania i przeprowadzenia ćwiczeń. opracowanie: PCZK w Dąbrowie Tarnowskiej