Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Śpimy godzinę krócej

Śpimy godzinę krócej

Śpimy godzinę krócej

Dziś w nocy przechodzimy z czasu zimowego na letni. W niedzielę o godzinie 2.00 zegar należy przesunąć o godzinę do przodu. Oznacza to, że będziemy spać spać o godzinę krócej. Do czasu zimowego powrócimy 31 października.

Zmiany czasu dokonuje się na podstawie ustawy z dnia 18 stycznia 1996 roku o czasie letnim i rozporządzenia prezesa Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 1998 roku.
Po raz pierwszy zmiana czasu w Polsce została wprowadzona 88 lat temu - w sierpniu 1915 roku. Po opuszczeniu przez Rosjan Warszawy niemieckie władze okupacyjne nakazały przesunięcie zegarów o godzinę, by wyrównać czas warszawski do czasu berlińskiego.

Źródło: Okay

Dziś w nocy przechodzimy z czasu zimowego na letni. W niedzielę o godzinie 2.00 zegar należy przesunąć o godzinę do przodu. Oznacza to, że będziemy spać spać o godzinę krócej. Do czasu zimowego powrócimy 31 października. Zmiany czasu dokonuje się na podstawie ustawy z dnia 18 stycznia 1996 roku o czasie letnim i rozporządzenia prezesa Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 1998 roku.Po raz pierwszy zmiana czasu w Polsce została wprowadzona 88 lat temu - w sierpniu 1915 roku. Po opuszczeniu przez Rosjan Warszawy niemieckie władze okupacyjne nakazały przesunięcie zegarów o godzinę, by wyrównać czas warszawski do czasu berlińskiego. Źródło: Okay