Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Św. Jan Paweł II patronem Szkoły Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej

Św. Jan Paweł II patronem Szkoły Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej

Św. Jan Paweł II patronem Szkoły Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej

9 maja 2023 r w Pilczy Żelichowskiej odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie. Tutejsza szkoła podstawowa otrzymała imię Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II. Poświęcono również sztandar i tablicę upamiętniające tą ważną dla całej społeczności szkolnej uroczystość. Oddano też do użytku nowoczesną salę gimnastyczną.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa w Zalipiu, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej Stanisław Salaterski. Druga część odbyła się w szkole, gdzie jej dyrektor Elżbieta Byszewska powitała uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali Wicestarosta Krzysztof Bryk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marian Szajor oraz Członek Zarządu Powiatu, a zarazem Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie im. Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Jarosław Bartoń.

Podczas akademii uczniowie zatańczyli poloneza. Zaprezentowali również montaż słowno-muzyczny nawiązujący do postaci patrona i jego słów skierowanych do dzieci i młodzieży. Nie zabrakło też życzeń, gratulacji i podziękowań.

Nadanie imienia i poświęcenie sztandaru to doniosła chwila, która zobowiązuje do respektowania i naśladowania wartości wyznawanych przez przyjętego patrona. Wybór Św. Jana Pawła II Wielkiego Papieża, Polaka i Pielgrzyma wiąże się z uznaniem jego drogi życiowej oraz poglądów za wzór w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Niech zawsze Jego nauka i duchowy testament, który pisał całym swoim życiem i śmiercią pozostanie żywa w sercach i umysłach całej społeczności szkolnej – mówił Wicestarosta Dąbrowski, który życzył, by pokolenia uczniów w murach tej szkoły zdobywały z przyjemnością wiedzę o świecie, rozwijały swoje zainteresowania i pasje.

9 maja 2023 r w Pilczy Żelichowskiej odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie. Tutejsza szkoła podstawowa otrzymała imię Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II. Poświęcono również sztandar i tablicę upamiętniające tą ważną dla całej społeczności szkolnej uroczystość. Oddano też do użytku nowoczesną salę gimnastyczną. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa w Zalipiu, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej Stanisław Salaterski. Druga część odbyła się w szkole, gdzie jej dyrektor Elżbieta Byszewska powitała uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali Wicestarosta Krzysztof Bryk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marian Szajor oraz Członek Zarządu Powiatu, a zarazem Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie im. Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Jarosław Bartoń. Podczas akademii uczniowie zatańczyli poloneza. Zaprezentowali również montaż słowno-muzyczny nawiązujący do postaci patrona i jego słów skierowanych do dzieci i młodzieży. Nie zabrakło też życzeń, gratulacji i podziękowań. Nadanie imienia i poświęcenie sztandaru to doniosła chwila, która zobowiązuje do respektowania i naśladowania wartości wyznawanych przez przyjętego patrona. Wybór Św. Jana Pawła II Wielkiego Papieża, Polaka i Pielgrzyma wiąże się z uznaniem jego drogi życiowej oraz poglądów za wzór w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Niech zawsze Jego nauka i duchowy testament, który pisał całym swoim życiem i śmiercią pozostanie żywa w sercach i umysłach całej społeczności szkolnej – mówił Wicestarosta Dąbrowski, który życzył, by pokolenia uczniów w murach tej szkoły zdobywały z przyjemnością wiedzę o świecie, rozwijały swoje zainteresowania i pasje.