Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Świąteczna komunikacja na Powislu

Świąteczna komunikacja na Powislu

Świąteczna komunikacja na Powislu

Jak co roku przed 1 listopada rusza policyjna akcja "Znicz". Od 29 października do 2 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej obowiązywać będzie nieco inna organizacja ruchu drogowego, dotycząca przede wszystkim okolic cmentarza parafialnego. Zmiany wprowadzone zostaną również w pobliżu cmentarzy w Luszowicach i Smęgorzowie. 

W porównaniu z organizacją ruchu w ubiegłych latach wprowadzone zostają niewielkie zmiany. - Nie ma potrzeby wprowadzania dużej reorganizacji ruchu, będzie ona dotyczyć głównie rejonu dąbrowskiego cmentarza. Zmiany są podobne, jak w poprzednich latach i większość mieszkańców oraz odwiedzających zdążyła się już do nich przyzwyczaić - mówi komisarz Marek Banaś, kierownik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie. 

Największe zmiany dotyczyć będą ul. Brata Alberta, gdzie powstaną dwa dodatkowe parkingi: przy Zakładzie Gazowniczym i na placu od strony kaplicy cmentarnej. By ułatwić kierowcom poruszanie się na tym odcinku, od skrzyżowania z ul. Kościelną i Zieloną do bramy cmentarza obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy, ale z zakazem parkowania po obu stronach ulicy. Parkować będzie można również przy Hospicjum. 

Natomiast dalszy odcinek ul. Brata Alberta będzie, jak co roku, drogą jednokierunkową. Drogą wyjazdową z cmentarza będzie również ul. Ręgorowicza, policja apeluje jednak, by odbywał się tamtędy tylko ruch pieszych. Jeden kierunek wprowadzony zostanie także na ul. Zielonej. 

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać także w okolicach cmentarzy w Luszowicach oraz w Smęgorzowie na drodze krajowej nr 73. Jak co roku należy się liczyć z zakazem parkowania na odcinkach wzdłuż muru cmentarnego i ograniczeniem prędkości do 30 km na godzinę. 

- W tym roku będzie mniej policjantów przed samymi cmentarzami, zostaną natomiast skierowani na drogi dojazdowe o dużym natężeniu ruchu. W Dąbrowie przede wszystkim na skrzyżowaniu Kościelna, Brata Alberta i Szarwarska oraz na ul. Jagiellońskiej. Ich zadaniem będzie przede wszystkim ułatwianie poruszania się i informowanie. Ale należy liczyć się z tym, że będą rygorystycznie reagować na przypadki nieprzestrzegania przepisów czy jazdy w stanie nietrzeźwym. Apelujemy również o przestrzeganie znaków, które w tych dniach się pojawią w okolicy cmentarzy - podkreśla komisarz Banaś. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski

Jak co roku przed 1 listopada rusza policyjna akcja "Znicz". Od 29 października do 2 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej obowiązywać będzie nieco inna organizacja ruchu drogowego, dotycząca przede wszystkim okolic cmentarza parafialnego. Zmiany wprowadzone zostaną również w pobliżu cmentarzy w Luszowicach i Smęgorzowie.  W porównaniu z organizacją ruchu w ubiegłych latach wprowadzone zostają niewielkie zmiany. - Nie ma potrzeby wprowadzania dużej reorganizacji ruchu, będzie ona dotyczyć głównie rejonu dąbrowskiego cmentarza. Zmiany są podobne, jak w poprzednich latach i większość mieszkańców oraz odwiedzających zdążyła się już do nich przyzwyczaić - mówi komisarz Marek Banaś, kierownik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie.  Największe zmiany dotyczyć będą ul. Brata Alberta, gdzie powstaną dwa dodatkowe parkingi: przy Zakładzie Gazowniczym i na placu od strony kaplicy cmentarnej. By ułatwić kierowcom poruszanie się na tym odcinku, od skrzyżowania z ul. Kościelną i Zieloną do bramy cmentarza obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy, ale z zakazem parkowania po obu stronach ulicy. Parkować będzie można również przy Hospicjum.  Natomiast dalszy odcinek ul. Brata Alberta będzie, jak co roku, drogą jednokierunkową. Drogą wyjazdową z cmentarza będzie również ul. Ręgorowicza, policja apeluje jednak, by odbywał się tamtędy tylko ruch pieszych. Jeden kierunek wprowadzony zostanie także na ul. Zielonej.  Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać także w okolicach cmentarzy w Luszowicach oraz w Smęgorzowie na drodze krajowej nr 73. Jak co roku należy się liczyć z zakazem parkowania na odcinkach wzdłuż muru cmentarnego i ograniczeniem prędkości do 30 km na godzinę.  - W tym roku będzie mniej policjantów przed samymi cmentarzami, zostaną natomiast skierowani na drogi dojazdowe o dużym natężeniu ruchu. W Dąbrowie przede wszystkim na skrzyżowaniu Kościelna, Brata Alberta i Szarwarska oraz na ul. Jagiellońskiej. Ich zadaniem będzie przede wszystkim ułatwianie poruszania się i informowanie. Ale należy liczyć się z tym, że będą rygorystycznie reagować na przypadki nieprzestrzegania przepisów czy jazdy w stanie nietrzeźwym. Apelujemy również o przestrzeganie znaków, które w tych dniach się pojawią w okolicy cmentarzy - podkreśla komisarz Banaś. (baja)  Źródło: Dziennik Polski