Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Świąteczne spotkanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Świąteczne spotkanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Świąteczne spotkanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. Jest to okazja do umacniania więzi rodzinnych oraz przyjacielskich. Szczególnie cieszy nas okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. Wtedy wszędzie pojawiają się świąteczne dekoracje, a w domach pachnie piernikami.

Już  po raz siódmy, zgodnie z tradycją Środowiskowego Domu Samopomocy, 21 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. W tym świątecznym spotkaniu uczestniczył Lesław Wieczorek starosta dąbrowski.

W spotkaniu udział wzięli również: Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Witold Morawiec wójt Gminy Olesno, Małgorzata Morawiec dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, członkowie Zarządu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej w osobach: prezes stowarzyszenia Beata Partyńska, wiceprezes Ryszard Święch, sekretarz Małgorzata Kułaga, skarbnik Halina Sarat, Kapelan Osób Niepełnosprawnych ks. Jakub Matura, Eryk Fido, który zadbał o oprawę muzyczną oraz rodzice podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

Po powitaniu przybyłych gości przez Irenę Kawa dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, podopieczni placówki, podtrzymując piękną tradycję bożonarodzeniową, przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. "Bóg się rodzi", który pozwolił wszystkim poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Po przedstawieniu ks. Jakub Matura pobłogosławił opłatki, którymi wszyscy łamali się, składając sobie najszczersze życzenia. Po życzeniach i przemówieniach zaproszonych gości, wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej.

źródło: ŚDS w Dąbrowicy/ mags

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. Jest to okazja do umacniania więzi rodzinnych oraz przyjacielskich. Szczególnie cieszy nas okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. Wtedy wszędzie pojawiają się świąteczne dekoracje, a w domach pachnie piernikami. Już  po raz siódmy, zgodnie z tradycją Środowiskowego Domu Samopomocy, 21 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. W tym świątecznym spotkaniu uczestniczył Lesław Wieczorek starosta dąbrowski. W spotkaniu udział wzięli również: Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Witold Morawiec wójt Gminy Olesno, Małgorzata Morawiec dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, członkowie Zarządu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej w osobach: prezes stowarzyszenia Beata Partyńska, wiceprezes Ryszard Święch, sekretarz Małgorzata Kułaga, skarbnik Halina Sarat, Kapelan Osób Niepełnosprawnych ks. Jakub Matura, Eryk Fido, który zadbał o oprawę muzyczną oraz rodzice podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Po powitaniu przybyłych gości przez Irenę Kawa dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, podopieczni placówki, podtrzymując piękną tradycję bożonarodzeniową, przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. "Bóg się rodzi", który pozwolił wszystkim poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Po przedstawieniu ks. Jakub Matura pobłogosławił opłatki, którymi wszyscy łamali się, składając sobie najszczersze życzenia. Po życzeniach i przemówieniach zaproszonych gości, wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. źródło: ŚDS w Dąbrowicy/ mags