1. Świąteczne spotkanie UTW

Świąteczne spotkanie UTW

9 grudnia 2023 roku odbyło się spotkanie integracyjne dąbrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Była to okazja do podsumowania zadania pn. „Profilaktyka zdrowotna i promocja zdrowia wśród seniorów” realizowanego ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego. Spotkanie poprowadziła Prezes Zarządu Stowarzyszenia UTW przy DDK Krystyna Guzik, która omówiła wszystkie działania, a także wydarzenia które odbyły się w ramach projektu. Słuchacze między innymi uczestniczyli w wykładach z profilaktyki zdrowia, zajęciach sportowo-rekreacyjnych, warsztatach tanecznych i z treningu pamięci, a także wyjazdach do Kopalni Soli w Bochni i Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju. Społeczności dąbrowskiego UTW towarzyszyli zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Smolorz wraz z Zastępcą Dagmarą  Jedynak. Wydarzenie było okazją do złożenia życzeń świątecznych z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia oraz Nadchodzącego Nowego 2024 Roku.