Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Święto Kobiet w breńskim dworze

Święto Kobiet w breńskim dworze

Święto Kobiet w breńskim dworze

3 marca 2018 roku z okazji Święta Kobiet Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu tradycyjnie zorganizowało wyjątkowe spotkanie dedykowane dla pań. W tym roku główną częścią programu był spektakl „Ożenek". Nie zabrakło również wokalno-muzycznych występów.

Na tym wyjątkowym świętowaniu w breńskim dworze bardzo licznie zgromadzili się zaproszeni goście, w szczególności mieszkanki naszego powiatu.

Spotkanie otwarła Małgorzata Bułat dyrektor Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, witając wszystkich przybyłych. W sposób szczególny zwróciła się do pań składając im okolicznościowe życzenia.

Podczas breńskiego Dnia Kobiet życzenia popłynęły również od władz samorządowych. Do zgromadzonych pań zwrócił się Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, który w imieniu własnym oraz wicestarosty Marka Kopii życzył, aby nie tylko Dzień Kobiet, ale każdy dzień w roku, przynosił im uśmiech, pogodę ducha i zadowolenie, spełnienie marzeń, zdrowie oraz wszelką pomyślność w życiu osobistym i zawodowym. Jak podkreślił święto to jest szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności i wyrazów szacunku wobec kobiet oraz podziękowania za codzienna opiekę, troskę oraz poświęcenie i wyrzeczenia.

files/aktualnosci/2018/03_Marzec/05_Swieto_Kobiet_w_brenskim_dworze/DSC_2610.JPG

W tym roku główną częścią programu był „Ożenek" Michała Gogola w wykonaniu zespołu teatralnego „Feniks" z Dąbrowskiego Domu Kultury w reżyserii Pawła Chojnowskiego i Katarzyny Bogusz. Żywiołowa sztuka przedstawiona w nieco nowoczesnej wersji i gra młodych aktorów została nagrodzona gromkimi brawami. W przerwach spektaklu czas został umilony przez występy wokalno-muzyczne uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu Eryka Fido i Iwonę Pułę.

Fotografia z uroczystości Fotografia z uroczystości

Każda z pań otrzymała upominek przygotowany specjalnie na tę okazję. Po sztuce spotkanie wypełniły rozmowy, którym towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników instytucji kultury, a także zwiedzanie wystawy prac malarskich.

mags

3 marca 2018 roku z okazji Święta Kobiet Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu tradycyjnie zorganizowało wyjątkowe spotkanie dedykowane dla pań. W tym roku główną częścią programu był spektakl „Ożenek". Nie zabrakło również wokalno-muzycznych występów. Na tym wyjątkowym świętowaniu w breńskim dworze bardzo licznie zgromadzili się zaproszeni goście, w szczególności mieszkanki naszego powiatu. Spotkanie otwarła Małgorzata Bułat dyrektor Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, witając wszystkich przybyłych. W sposób szczególny zwróciła się do pań składając im okolicznościowe życzenia. Podczas breńskiego Dnia Kobiet życzenia popłynęły również od władz samorządowych. Do zgromadzonych pań zwrócił się Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, który w imieniu własnym oraz wicestarosty Marka Kopii życzył, aby nie tylko Dzień Kobiet, ale każdy dzień w roku, przynosił im uśmiech, pogodę ducha i zadowolenie, spełnienie marzeń, zdrowie oraz wszelką pomyślność w życiu osobistym i zawodowym. Jak podkreślił święto to jest szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności i wyrazów szacunku wobec kobiet oraz podziękowania za codzienna opiekę, troskę oraz poświęcenie i wyrzeczenia. W tym roku główną częścią programu był „Ożenek" Michała Gogola w wykonaniu zespołu teatralnego „Feniks" z Dąbrowskiego Domu Kultury w reżyserii Pawła Chojnowskiego i Katarzyny Bogusz. Żywiołowa sztuka przedstawiona w nieco nowoczesnej wersji i gra młodych aktorów została nagrodzona gromkimi brawami. W przerwach spektaklu czas został umilony przez występy wokalno-muzyczne uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu Eryka Fido i Iwonę Pułę. Każda z pań otrzymała upominek przygotowany specjalnie na tę okazję. Po sztuce spotkanie wypełniły rozmowy, którym towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników instytucji kultury, a także zwiedzanie wystawy prac malarskich. mags