Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Święto Małopolski inne niż wszystkie

Święto Małopolski inne niż wszystkie

Święto Małopolski inne niż wszystkie

10 czerwca obchodzimy Święto Małopolski. Tegoroczna odsłona naszego wspólnego święta będzie jednak zupełnie inna niż te, które pamiętamy z ostatnich lat. Z uwagi na nadzwyczajną sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym, nie odbędą się imprezy masowe, organizowane na szeroką skalę. Zamiast tego, zachęcamy do udziału w mniejszych wydarzeniach, przygotowanych z troską o bezpieczeństwo nas wszystkich. Bądźmy razem!

Święto Małopolski to wyjątkowa okazja, by poczuć, że jako mieszkańcy regionu stanowimy szczególną wspólnotę, która w trudnych chwilach potrafi się solidaryzować i okazywać wzajemne wsparcie. Niech nadzwyczajne okoliczności, w jakich obchodzimy je w tym roku, nie ostudzą naszego entuzjazmu!

Z racji trwającej epidemii koronawirusa wiele wydarzeń w przestrzeni publicznej, związanych z obchodami Święta Małopolski, nie odbędzie się. W zamian przygotowaliśmy, wspólnie z małopolskimi instytucjami, szereg atrakcyjnych inicjatyw, które – mam nadzieję – pozwolą każdemu z nas, Małopolan, świętować ten dzień w regionalnej wspólnocie on-line. Serdecznie wszystkich zapraszam do udziału w Święcie Małopolski! - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Zachęcamy do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez Województwo Małopolskie i nasze instytucje. Czekają na Was m.in. stworzony z myślą o miłośnikach rywalizacji internetowy Quiz wiedzy o Małopolsce z atrakcyjnymi nagrodami, dedykowane entuzjastom historii warsztaty i wykłady, czy zajęcia on-line, podczas których wielbiciele rękodzieła będą mogli poznać tajniki tworzenia słynnych zalipiańskich ozdób. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przejdź do specjalnego serwisu Święta Małopolski.

W trosce o bezpieczeństwo, wręczenie odznaczeń Województwa Małopolskiego oraz uroczysta gala, które zawsze stanowią punkt kulminacyjny naszego wspólnego świętowania w tym roku odbędą się w innym terminie.

Dzień 10 czerwca został ustanowiony Świętem Małopolski w 2009 roku przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Datę wybrano w geście upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia mszy papieskiej na krakowskich Błoniach, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego.

źródło: Biuro Prasowe UMWM/ www.malopolska.pl

10 czerwca obchodzimy Święto Małopolski. Tegoroczna odsłona naszego wspólnego święta będzie jednak zupełnie inna niż te, które pamiętamy z ostatnich lat. Z uwagi na nadzwyczajną sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym, nie odbędą się imprezy masowe, organizowane na szeroką skalę. Zamiast tego, zachęcamy do udziału w mniejszych wydarzeniach, przygotowanych z troską o bezpieczeństwo nas wszystkich. Bądźmy razem! Święto Małopolski to wyjątkowa okazja, by poczuć, że jako mieszkańcy regionu stanowimy szczególną wspólnotę, która w trudnych chwilach potrafi się solidaryzować i okazywać wzajemne wsparcie. Niech nadzwyczajne okoliczności, w jakich obchodzimy je w tym roku, nie ostudzą naszego entuzjazmu! Z racji trwającej epidemii koronawirusa wiele wydarzeń w przestrzeni publicznej, związanych z obchodami Święta Małopolski, nie odbędzie się. W zamian przygotowaliśmy, wspólnie z małopolskimi instytucjami, szereg atrakcyjnych inicjatyw, które – mam nadzieję – pozwolą każdemu z nas, Małopolan, świętować ten dzień w regionalnej wspólnocie on-line. Serdecznie wszystkich zapraszam do udziału w Święcie Małopolski! - mówi marszałek Witold Kozłowski. Zachęcamy do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez Województwo Małopolskie i nasze instytucje. Czekają na Was m.in. stworzony z myślą o miłośnikach rywalizacji internetowy Quiz wiedzy o Małopolsce z atrakcyjnymi nagrodami, dedykowane entuzjastom historii warsztaty i wykłady, czy zajęcia on-line, podczas których wielbiciele rękodzieła będą mogli poznać tajniki tworzenia słynnych zalipiańskich ozdób. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przejdź do specjalnego serwisu Święta Małopolski. W trosce o bezpieczeństwo, wręczenie odznaczeń Województwa Małopolskiego oraz uroczysta gala, które zawsze stanowią punkt kulminacyjny naszego wspólnego świętowania w tym roku odbędą się w innym terminie. Dzień 10 czerwca został ustanowiony Świętem Małopolski w 2009 roku przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Datę wybrano w geście upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia mszy papieskiej na krakowskich Błoniach, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego. Pliki do pobrania Pobierz plik List Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego z okazji Święta Małopolski.pdf źródło: Biuro Prasowe UMWM/ www.malopolska.pl