1. Święto Odzyskania Niepodległości w Powiecie Dąbrowskim

Święto Odzyskania Niepodległości w Powiecie Dąbrowskim

Obchody 87 rocznicy Odzyskania Niepodległości obchodzono bardzo uroczyście w Powiecie Dąbrowskim. We wszystkich gminach powiatu odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, natomiast główne uroczystości patriotyczno – religijne obchodzono w stolicy powiatu – Dąbrowie Tarnowskiej.  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.40 zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy, a o godz. 11.00 odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny w kościele p.w. NMP Szkaplerznej. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Prałata Józefa Porembę, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem w Parku Miejskim, w której uczestniczyły władze miasta i powiatu, posłowie na Sejm RP, wójtowie gmin, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. Zebranych przywitał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Przemówienie okolicznościowe wygłosił Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. Głos zabrali również przybyli na uroczystość parlamentarzyści. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorową wartę przy pomniku pełnili jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP.