1. Święto Patrona Szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Uroczystości zakończyły się zabawą choinkową dla młodzieży.

W środę 29 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W godzinach porannych część uczniów uczestniczyła w spektaklu „Tanga" S. Mrożka, przygotowanym przez szkolny zespół teatralny. Owacje widzów na stojąco nagrodziły wielomiesięczny trud młodych aktorów szkoły i ich opiekunów. W tym samym czasie inne klasy uczestniczyły w spotkaniu z panią Małgorzatą Węgiel, która przybliżyła uczniom postać Stefani Łąckiej pod wiodącym tytułem „Budować życie na skale...". Najważniejszym wydarzeniem dnia była akademia poświęcona patronowi szkoły Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. W formie prezentacji multimedialnej, recytacji i śpiewu członkowie Szkolnego Koła Recytatorskiego przybliżyli społeczności szkolnej postać poety oraz niespokojnych czasów, w których żył i tworzył. W drugiej części akademii laureaci i zwycięzcy konkursów przeprowadzonych w ramach XI Szkolnych Dni Regionalnych, zostali uhonorowani nagrodami, które wręczał gość akademii Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera i Dyrektor szkoły Jan Kiljan. Swoją twórczością przed uczestnikami akademii mogli się pochwalić zwycięzcy konkursu na wiersz „O mojej małej ojczyźnie". Nagrodzeni zostali również zwycięzcy Szkolnego konkursu Ortograficznego i Konkursu wiedzy o św. Siostrze Faustynie organizowanego w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej. Uroczystości zakończyły się zabawą choinkową dla młodzieży.