Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Święto Patrona Szkoły w Zespole Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej

Święto Patrona Szkoły w Zespole Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej

Święto Patrona Szkoły w Zespole Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej

23 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej świętowano 30-lecie nadania imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W uroczystości tej uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Samorząd powiatowy reprezentowali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Skarbnik Powiatu Maria Sztorc oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Smolorz.

Obecny był również poprzedni dyrektor szkoły Jan Kiljan, który przypomniał okoliczności tego znaczącego wydarzenia. Krzysztof Kamil Baczyński został wybrany na patrona szkoły 8 czerwca 1992 roku.

W imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego gratulacje złożył Wicestarosta Krzysztof Bryk. Podziękował również Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom, pracownikom oraz wszystkim osobom, które nieustannie dbają o dobry wizerunek szkoły.

Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu życzył zadowolenia z pracy zawodowej i niegasnącej pasji w rozsławianiu przesłania ich Patrona, natomiast uczniom wszelkiej pomyślności i satysfakcji w rozwijaniu swoich talentów oraz umiejętności.

Krzysztof Kamil Baczyński, którego imię dumnie nosi Zespół Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej, jako młody mężczyzna oddał swoje życie za wolność. Wrażliwość na poezję i piękno, oddanie i poświęcenie w walce o Ojczyznę i Naród to Jego szczególne cechy, które są godne naśladowania. Niech imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego będzie symbolem jedności Waszej społeczności szkolnej i skupia Was wokół wspólnych celów – mówił wicestarosta.

23 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej świętowano 30-lecie nadania imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W uroczystości tej uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Samorząd powiatowy reprezentowali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Skarbnik Powiatu Maria Sztorc oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Smolorz. Obecny był również poprzedni dyrektor szkoły Jan Kiljan, który przypomniał okoliczności tego znaczącego wydarzenia. Krzysztof Kamil Baczyński został wybrany na patrona szkoły 8 czerwca 1992 roku. W imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego gratulacje złożył Wicestarosta Krzysztof Bryk. Podziękował również Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom, pracownikom oraz wszystkim osobom, które nieustannie dbają o dobry wizerunek szkoły. Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu życzył zadowolenia z pracy zawodowej i niegasnącej pasji w rozsławianiu przesłania ich Patrona, natomiast uczniom wszelkiej pomyślności i satysfakcji w rozwijaniu swoich talentów oraz umiejętności. Krzysztof Kamil Baczyński, którego imię dumnie nosi Zespół Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej, jako młody mężczyzna oddał swoje życie za wolność. Wrażliwość na poezję i piękno, oddanie i poświęcenie w walce o Ojczyznę i Naród to Jego szczególne cechy, które są godne naśladowania. Niech imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego będzie symbolem jedności Waszej społeczności szkolnej i skupia Was wokół wspólnych celów – mówił wicestarosta.