Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Święto pomocy społecznej w Dąbrowie

Święto pomocy społecznej w Dąbrowie

Święto pomocy społecznej w Dąbrowie

W dniu 20 listopada 2003r. w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się po raz drugi powiatowe spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego oraz Święta Pomocy Społecznej.

W uroczystym spotkaniu, które rozpoczęła Msza Św. Odprawiona przez zastępcę Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Dr Leszka Rojowskiego uczestniczyli przedstawiciele władz samorządu powiatu oraz samorządów gmin, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy powiatowych i gminnych Jednostek Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele jednostek współpracujących z pomocą społeczną.
Po Mszy św. uczestnicy zwiedzili wystawę prac wykonanych na zajęciach terapeutycznych przez pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Domu Radosnej Starości w Kupieninie i wychowanków Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedstawione prace wzbudziły duże zainteresowanie wśród oglądających ze względu na ich ciekawą tematykę i techniki wykonania. W celu uświetnienia uroczystości Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kita, Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski oraz Wicestarosta Kazimierz Tęczar wręczyli kierownikom Jednostek Pomocy Społecznej Powiatu i Gmin okolicznościowe adresy zawierające podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz jednostek, rodzin, grup i środowisk społecznych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Podziękowania na rzecz Jednostek Pomocy Społecznej złożył również Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek i Pani Barbara Sobecka – Mikos – Prezes Stowarzyszenia Na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń". Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i wymianą wzajemnych doświadczeń w pracy społecznej.

W dniu 20 listopada 2003r. w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się po raz drugi powiatowe spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego oraz Święta Pomocy Społecznej. W uroczystym spotkaniu, które rozpoczęła Msza Św. Odprawiona przez zastępcę Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Dr Leszka Rojowskiego uczestniczyli przedstawiciele władz samorządu powiatu oraz samorządów gmin, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy powiatowych i gminnych Jednostek Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele jednostek współpracujących z pomocą społeczną.Po Mszy św. uczestnicy zwiedzili wystawę prac wykonanych na zajęciach terapeutycznych przez pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Domu Radosnej Starości w Kupieninie i wychowanków Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedstawione prace wzbudziły duże zainteresowanie wśród oglądających ze względu na ich ciekawą tematykę i techniki wykonania. W celu uświetnienia uroczystości Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kita, Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski oraz Wicestarosta Kazimierz Tęczar wręczyli kierownikom Jednostek Pomocy Społecznej Powiatu i Gmin okolicznościowe adresy zawierające podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz jednostek, rodzin, grup i środowisk społecznych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Podziękowania na rzecz Jednostek Pomocy Społecznej złożył również Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek i Pani Barbara Sobecka – Mikos – Prezes Stowarzyszenia Na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń". Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i wymianą wzajemnych doświadczeń w pracy społecznej.