Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Święto Powiśla Dąbrowskiego”

„Święto Powiśla Dąbrowskiego”

„Święto Powiśla Dąbrowskiego”

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się impreza pn.: „Święto Powiśla Dąbrowskiego". Impreza ta będzie połączeniem dożynek powiatowych oraz organizowanych od 8 lat Targów Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców. Rokrocznie uczestniczy w nich około 60 firm, a stoiska wystawowe odwiedza kilka tysięcy osób.

Jest to największa i jedyna impreza tego typu na naszym terenie, podczas której na stoiskach prezentują się gminy, instytucje oraz lokalne i zewnętrzne firmy i przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy mają możliwość nawiązania nowych kontaktów handlowych, gminy zaś prezentują swoje oferty inwestycyjne, kulturalne i turystyczne.
W tym roku odbędą się również prezentacje wieńców dożynkowych z udziałem rolników. Oprawę artystyczną stanowią występy zespołów folklorystycznych, dziecięcych, tanecznych i orkiestr dętych.

Tegoroczna impreza odbywać się będzie w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast założeniem organizatorów jest, by co roku odbywała się w innej gminie.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

12.00 – Uroczysta Msza św. Z udziałem orkiestry dętej w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej
(podczas Mszy św. Poświęcenie wieńców dożynkowych).

13.30 – Przemarsz korowodu dożynkowego prowadzonego przez orkiestrę dętą na stadionie MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej.

13.50 – Obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Nieczajnianie"
z Nieczajnej Górnej.

14.10 – Powitanie gości przez Starostę Powiatu Dąbrowskiego, wystąpienie Starostów Dożynek i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.

14.30-16.30 – Prezentacje sceniczne delegacji wieńcowych (tzw. „ośpiewanie wieńców")
z poszczególnych gmin.

16.30 – Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wręczenie nagród.

17.00 - Prezentacja dorobku artystycznego gmin na scenie (cz. I).

19.00 – Ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszą prezentację sceniczną delegacji wieńcowych, na najbardziej profesjonalnie przygotowane stoisko promocyjne i na najpiękniejsza posesję w gminie Dąbrowa Tarnowska, wręczenie nagród.

19.30 – Prezentacja dorobku artystycznego gmin na scenie (cz. II).

20.30 – 2.00 Zabawa taneczna, około godz. 22.30 pokaz ogni sztucznych

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Patroni honorowi:

Patroni medialni:

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się impreza pn.: „Święto Powiśla Dąbrowskiego". Impreza ta będzie połączeniem dożynek powiatowych oraz organizowanych od 8 lat Targów Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców. Rokrocznie uczestniczy w nich około 60 firm, a stoiska wystawowe odwiedza kilka tysięcy osób. Jest to największa i jedyna impreza tego typu na naszym terenie, podczas której na stoiskach prezentują się gminy, instytucje oraz lokalne i zewnętrzne firmy i przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy mają możliwość nawiązania nowych kontaktów handlowych, gminy zaś prezentują swoje oferty inwestycyjne, kulturalne i turystyczne.W tym roku odbędą się również prezentacje wieńców dożynkowych z udziałem rolników. Oprawę artystyczną stanowią występy zespołów folklorystycznych, dziecięcych, tanecznych i orkiestr dętych. Tegoroczna impreza odbywać się będzie w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast założeniem organizatorów jest, by co roku odbywała się w innej gminie. PROGRAM UROCZYSTOŚCI 12.00 – Uroczysta Msza św. Z udziałem orkiestry dętej w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej(podczas Mszy św. Poświęcenie wieńców dożynkowych). 13.30 – Przemarsz korowodu dożynkowego prowadzonego przez orkiestrę dętą na stadionie MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej. 13.50 – Obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Nieczajnianie"z Nieczajnej Górnej. 14.10 – Powitanie gości przez Starostę Powiatu Dąbrowskiego, wystąpienie Starostów Dożynek i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. 14.30-16.30 – Prezentacje sceniczne delegacji wieńcowych (tzw. „ośpiewanie wieńców")z poszczególnych gmin. 16.30 – Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wręczenie nagród. 17.00 - Prezentacja dorobku artystycznego gmin na scenie (cz. I). 19.00 – Ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszą prezentację sceniczną delegacji wieńcowych, na najbardziej profesjonalnie przygotowane stoisko promocyjne i na najpiękniejsza posesję w gminie Dąbrowa Tarnowska, wręczenie nagród. 19.30 – Prezentacja dorobku artystycznego gmin na scenie (cz. II). 20.30 – 2.00 Zabawa taneczna, około godz. 22.30 pokaz ogni sztucznych SERDECZNIE ZAPRASZAMY Patroni honorowi: Patroni medialni: